„Žiemos energetikos paketas“ pasunkėjo. Kas jame atsidūrė?

Europarlamentarai patvirtino Europos Parlamento pasiūlymą ES šildymo ir vėsinimo strategijai. Šį dokumentą rengiant dalyvavo Europos liaudies partijos frakciją atstovaujantis EP narys Algirdas Saudargas. Jo teigimu, pirmą kartą apie šildymą ir vėsinimą imta kalbėti kaip apie atskirą energetikos sektorių, kuris sunaudoja net 50 procentų pagaminamos energijos.

Ypatingą dėmesį skatinama skirti centrinio šildymo plėtrai ir atnaujinimui, nes tai vienas iš efektyviausių būdų teikti šilumą miestams.<br>D.Umbraso asociatyvi nuotr.
Ypatingą dėmesį skatinama skirti centrinio šildymo plėtrai ir atnaujinimui, nes tai vienas iš efektyviausių būdų teikti šilumą miestams.<br>D.Umbraso asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 13, 2016, 3:08 PM, atnaujinta May 13, 2017, 5:08 AM

„Pateiktas veiksmų planas padės gerinti pastatų energetinį efektyvumą, integruoti pažangias technologijas ir atsinaujinančius energijos šaltinius“, – teigė jis.

ES šildymo ir vėsinimo strategija yra vadinamojo „Žiemos energetikos paketo“ dalis. Šis teisės aktų rinkinys yra ypatingai svarbus Lietuvai, nes jo tikslas sustiprinti Europos Sąjungos solidarumą energetikos sektoriuje.

ES valstybių šildymo ir vėsinimo poreikiai skiriasi priklausomai nuo klimato, pastatų stovio ar šilumos ūkio. Todėl, anot A. Saudargo, strategijos įgyvendinimas turi būti lankstus, o kiekviena šalis, tame tarpe ir Lietuva, turi surasti sau tinkamiausią būdą kaip pasiekti optimalų šildymo sektoriaus efektyvumą.

EP narys pabrėžė, kad svarbus vaidmuo tenka vietos bei regiono valdžiai – tikriesiems strategijos įgyvendintojams.

„Dirbant su šiuo pranešimu ne kartą girdėjau, kad viena iš pagrindinių problemų yra ta, kad miestai neturi pakankamai specialistų ir patirties, kuri padėtų jiems visapusiškai įvertinti ir efektyviai planuoti šilumos ūkį, dažnai atliekinė šiluma iš pramonės yra nepanaudojama dėl biurokratijos, renovacija yra pavienė, o ne kompleksinė, todėl esamas potencialas neišnaudojamas“, – dėstė A. Saudargas.

Todėl, jo įsitikinimu, reikia sukurti priemones ir palankias sąlygas padėsiančias šiam lygmeniui priimti tinkamus, ekonomiškai tvarius, ilgalaikius sprendimus.

Šiuo tikslu, anot politiko, Europos Komisija turėtų parengti suderintą ir išsamų miestų energijos planavimo priemonių rinkinį, padėsiantį įvertinti vietos šildymo ir vėsinimo energijos galimybes, vykdyti optimizuotą ir integruotą pastatų renovaciją ir šildymo bei vėsinimo infrastruktūros kūrimą.

A. Saudargo manymu, reiktų vienodai sukoncentruoti pastangas tiek į pastatų renovacijos spartinimą, tiek į šildymo ir vėsinimo sistemų atnaujinimą.

„Kaip matome iš įvairių šalių patirties patrauklios finansinės paskatos turi puikių rezultatų ir jos nebūtinai apima tik valstybės paramą, tai gali būti ir lengvatinės paskolos, garantijos ar savivaldybių programos“, – sakė europarlamentaras.

Taip pat, A.Saudargo įsitikinimu, ypatingą dėmesį reiktų skirti centrinio šildymo plėtrai ir atnaujinimui kaip vienam iš efektyviausių būdų teikti šilumą miestams.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.