G. Nausėda: „Gerų vadybininkų niekada nebus per daug“

„Ateityje Lietuvos eksporto ir verslo struktūra taps dar sudėtingesnė, naujų iššūkių kels ketvirtoji pramonės revoliucija, todėl tik dar labiau bus reikalingi išsilavinę žmonės, pasirengę šiam procesui”, – sako ekonomistas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

 Anot G.Nausėdos, gerų vadybininkų niekada nebus per daug, ypač ekonominio augimo sąlygomis. <br> R.Danisevičiaus nuotr. 
 Anot G.Nausėdos, gerų vadybininkų niekada nebus per daug, ypač ekonominio augimo sąlygomis. <br> R.Danisevičiaus nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 21, 2018, 10:53 AM, atnaujinta Mar 21, 2018, 10:53 AM

Pavadinimą keičiantis Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas (EVAF) sieks pakeisti ne tik darbdavių, bet ir visuomenės požiūrį į vadybos mokslą, kuris nepelnytai nuvertinamas, lyginant su vakarų šalimis.

„Gerų vadybininkų niekada nebus per daug. Ypač ekonominio augimo sąlygomis, kurį Lietuva išgyvena šiuo metu”, – griaudamas mitą apie vadybininkų svarbą sako G. Nausėda

Anot ekonomisto, vadybininko specialybė yra nepelnytai nuvertinama. Lietuvos darbo rinka visais nepriklausomybės metais itin aktyviai kito, tačiau ne visi pokyčiai nulėmė “teisingą” visų karjeros krypčių suvokimą ir vertinimą.

„Meškos paslaugą padarė laikotarpis, kai visi save pasididžiuodami vadino vadybininkais – tai nuvertino profesionalių, aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų vertę. Šiandien, žinoma, kartais krypstama į kitą kraštutinumą, kai vadyba sutapatinama tik su vadovavimu, kas taip pat pernelyg drąsu”, – sako EVAF dekanė prof. Aida Mačerinskienė.

Anot dekanės, šalyje trūksta gerų vadybininkų, kurie galėtų suprasti, ko nori reiklus klientas, kad atsižvelgiant į jo poreikius sugebėtų suorganizuoti paslaugas, nešančias naudą ir pelną.

„Lietuvoje dažnai daug dėmesio skiriama infrastruktūrai, pastatams ar objektams kurti, tačiau kai ateina laikas pastatytus objektus administruoti ir valdyti taip, kad šie „generuotų“ pelną, užduotis tampa neįmanoma. Todėl vadybininkui pagaliau turi būti skiriama garbinga vieta versle. Tokį poreikį girdime ir iš darbdavių – mūsų socialinių partnerių”, – sako A. Mačerinskienė.

Itin platus vadybos žinių pritaikymas darbo rinkoje rodo, kad vadybininkų realiai turėtų būti daug daugiau nei ekonomistų.

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto pavadinimas pakeistas į Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetą dėl kelių priežasčių, viena jų – studentams taps aiškiau, kokios studijos vykdomos fakultete.

„Mes jau seniai vystome abi studijų ir mokslo kryptis, tačiau pavadinime naudojome tik vieną žodį ekonomika. Kas iš tiesų buvo netikslu, o kartais ir klaidino potencialų studentą.

Mums labai svarbu, kad studentas ketinantis studijuoti fakultete, suprastų turintis mažiausiai dvi galimybes – tapti geru ekonomistu ar tapti geru verslo kūrėju ir valdytoju. Fakulteto atsinaujinimas, manau, kad ir vadybos mokslui padės stiprinti poziciją Lietuvoje”, – sako EVAF dekanė.

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas – didžiausias Vilniaus universiteto padalinys. Čia šiuo metu studijuoja beveik 3000 studentų.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.