Advokatė: galimi du „Rimi“ ir „Iki“ sandorio likimo scenarijai

„Pasipylę nuogąstavimai apie žlugusį „Iki“ ir „Rimi“ sandorį nėra visai teisingi: Konkurencijos Tarybos sprendimo apskundimo galimybė neišnaudota, o sandorio nutraukimas būtų pernelyg skausmingas ir miglotas, todėl nėra labai tikėtinas. Konkurencijos Taryba žengė beprecedentį žingsnį praeitais metais pritardama didžiųjų prekybos tinklų koncentracijai su išlygomis bei skirdama patikėtinį, atsakingą už sandorio šalių įsipareigojimų Konkurencijos Tarybai priežiūrą, todėl verslui šis atvejis ypač aktualus, tačiau šansų, kad bus išvengta ginčų – nedaug“, - sako verslo ginčų advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė, advokatė Jurgita Judickienė. 

V.Balkūno nuotr.
V.Balkūno nuotr.
M.Patašiaus nuotr.
M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 19, 2018, 2:27 PM, atnaujinta Apr 19, 2018, 2:33 PM

Anot jos, galimi yra du scenarijai: „Iki“ ir „Rimi“ tikslins prašymą dėl leidimo koncentracijai arba ginčys Konkurencijos Tarybos nutarimą. 

„Mažmeninės prekybos tinklai turi galimybę tikslinti prašymą dėl leidimo koncentracijai, o Konkurencijos Taryba jį apsvarstytų, tačiau tai gali komplikuoti ilgai šalių planuotą sandorį, nes šalių susitarimas dėl viso „Iki“ parduotuvių tinklo perleidimo „Rimi“ tinklui nebegalės būti vykdomas. Kitas tikėtinas scenarijus: sandorio šalys ginčys

Konkurencijos Tarybos nutarimą, tačiau tokio ginčo perspektyvos irgi miglotos“, - sako J. Judickienė. 
Šalims pasikreipus į Konkurencijos Tarybą, su reguliatoriumi galėtų būti susitarta dėl kitokių apribojimų nei anksčiau, pvz. „Rimi“ galėtų įsipareigoti ne perleisti įsigytas tam tikras „Iki“ ar „Rimi“ parduotuves, kurių įsigijimas ir valdymas kelia problemų, bet „Rimi“ galėtų nepirkti kai kurių „Iki“ parduotuvių arba įsipareigotų jas uždaryti. 
Advokatė teigia, kad susidariusi situacija yra kontraversiška ir kelianti nemažai klausimų, tačiau sandorio nutraukimas būtų pernelyg skausmingas abiems pusėms. „Iki“ ir „Rimi“ nusprendus nebetęsti sandorio, kyla daug rizikų, susijusių su sutarties nutraukimu ir sutarties nutraukimo pasekmėmis. 

„Itin įdomu, kaip bus sprendžiamas sandorio vykdymo metu šalių gautos konfidencialios informacijos apie konkurentą likimas sutarties nutraukimo atveju. „Rimi“ atliko „Iki“ tinklą valdančios bendrovės teisinį ir finansinį patikrinimą, susipažino su visa komerciškai jautria informacija ir turti informaciją apie antkainius, pelno maržą, lentynų mokesčius, tiekėjus, jų didmenines kainas, logistikos specifiką ir t.t. Nors sutartyse didelis dėmesys skiriamas konfidencialios informacijos apsaugai, praktiškai užtikrinti kitai šaliai atskleistos informacijos konfidencialumą yra sudėtinga. Atvejis beprecedentis, nes šalims pasukus skirtingais keliais, „Rimi“ turės ženklų pranašumą – savo rankose ji turi labai daug informacijos apie ketintą įsigyti konkurentą“, - sako advokatė.

Ji taip pat pažymi, kad kartais tokio pobūdžio sandoriuose verslo pardavėjai įsipareigoja pirkėjui neatlikti tam tikrų veiksmų (nekeisti veiklos krypties, neprisiimti naujų įsipareigojimų bankams, neplėsti veiklos masto, nekurti naujų prekių ženklų, nekeisti darbuotojų skaičiaus ir pan.), t.y. įsipareigoja stagnuoti, susilaikant nuo esminių pokyčių įmonėje, kurie gali turėti įtakos verslo vertei, atitinkamai ir akcijų kainai. „Rimi“ plėtrą vykdė, tuo tarpu „Ikitinklas plėtra nebeužsiėmė. Vadinasi, konkurento verslo pirkėjas gerokai sustiprėjo savo konkurento atžvilgiu šiuo pereinamuoju laikotarpiu. Jei sandorio šalys tokios situacijos nenumatė, ateityje gali kilti ginčai dėl prarastos verslo galimybės. Vadinasi, ginčai galimi  ne tik su Konkurencijos Taryba, bet ir tarp pačių sandorio šalių.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.