Penki patarimai, kur ir kaip grąžinti vienkartines pakuotes

Parduotuvių lentynose jau pasirodo naujuoju užstato sistemos ženklu pažymėta tara – vienkartinės stiklinės, metalinės ir plastikinės pakuotės. Už šias pakuotes imamas 10 ct vertės užstatas, kuris grąžinamas, kai pirkėjas grąžina tarą – į taromatus arba rankinio surinkimo vietose.

Visos užstato sistemoje dalyvaujančios pakuotės yra pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu – stilizuota D raide.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Visos užstato sistemoje dalyvaujančios pakuotės yra pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu – stilizuota D raide.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 15, 2016, 9:45 AM, atnaujinta Jun 8, 2017, 1:58 AM

Viešoji įstaiga „Užstato sistemos administratorius“ pateikia 5 patarimus, kuriais rekomenduojama vadovautis grąžinant pakuotes.

1. Įsidėmėkite užstato sistemos ženklą

Visos užstato sistemoje dalyvaujančios pakuotės yra pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu – stilizuota D raide. Tik už taip paženklintas pakuotes yra imamas ir grąžinamas užstatas.

Tam, kad gyventojams būtų dar patogiau, į taromatus galima grąžinti ir daugkartinėje gėrimų pakuočių užstato sistemoje dalyvaujančią tarą – stiklinius alaus ir giros butelius. Nuo vasario 1 d. už tokias pakuotes gyventojams grąžinamas 10 euro centų užstatas.

2. Nelamdykite pakuočių ir neplėšykite jų etikečių

Tiek į taromatus, tiek į rankinio surinkimo vietas grąžinamai tarai taikomi tokie patys reikalavimai – pakuotės turi būti tuščios, nesulamdytos, o brūkšninis kodas ant etiketės – nepažeistas. Kitu atveju pakuotė nebus atpažinta, o užstatas už ją negrąžinamas.

3. Nekaupkite taromatų išduotų kvitų

Taromatai išduoda kvitą, kurį galima atsiimti grynaisiais pinigais, arba įsigyti prekių toje parduotuvėje.

Gavus kvitą, nebūtina skubėti jo išsikeisti, užstatą galima susigrąžinti ir kitą dieną. Tačiau rekomenduojama kvitų nekaupti, kad jie nepasimestų ir neprarastumėte užstato. Svarbu atkreipti dėmesį, kad taromato išduotas kvitas galioja tik toje parduotuvėje, kurioje grąžinote pakuotes.

4. Plastikinius butelius grąžinkite su kamšteliais

Tiek į taromatus, tiek į rankinio surinkimo vietas galite grąžinti buteliukus ir be kamštelių. Tačiau kamštelis padeda išlaikyti nepakitusią buteliuko formą. Be to, grąžinant tarą su kamšteliais, didėja surenkamo plastiko kiekis, dar labiau mažinama tarša gamtoje.

5. Nekaupkite taros namuose, o ją grąžinkite

Nėra nustatyto laiko, per kurį reikėtų grąžinti tarą. Vis dėlto nesulamdytos pakuotės užima nemažai vietos, todėl patogiausia jas pasiimti kaskart einant į parduotuvę. Vietas, kuriose galite grąžinti pakuotes, rasite adresu www.grazintiverta.lt.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.