Sviestas jau pinga, bet ne Lietuvoje

2017 m. rugpjūčio 16 d. 11:58
Mindaugas Aušra, LRT RADIJAS, LRT.lt
 
Daugiau nuotraukų (1)
 
 Rekordines aukštumas šią vasarą pasiekusios sviesto kainos tarptautinėje rinkoje pradėjo kristi. Pasak Lietuvos pieno perdirbėjų, tai gali būti trumpalaikis sumažėjimas, bet jeigu pasaulyje kainos kris dar pusantro mėnesio, sviestas pigs ir Lietuvoje.
Liepos pabaigoje pasaulinė sviesto supirkimo kaina buvo pasiekusi rekordines aukštumas – 6000 eurų už toną. Tai dvigubai daugiau nei įprastai.
Prieš keletą dienų tarptautinėje pieno produktų rinkoje sviesto kaina nukrito, tačiau Lietuvos pieno perdirbėjai tikina, kad produktai kol kas neatpigo.
Pasak „Pieno centro“, tai gali būti laikinas smukimas, bet jeigu pasaulinė kaina laikysis žema pusantro mėnesio, sviestas pigs ir Lietuvoje. Perdirbėjai aiškina, kad tokių aukštų sviesto kainų kaip šiandien iki šiol nebuvo, bet paklausa išlieka didelė. Tai susiję su populiarėjančiais riebalais.
Prie didelės paklausos prisidėjo ir per pieno krizę sumažėjęs produkcijos kiekis. Šiuo metu Lietuvoje 200 gramų sviesto pakuotę galima įsigyti nuo 1,3 iki 2 eurų.
 
 
 
sviestasBiržarinkos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.