VMI ragina neišmesti kai kurių kvitų: bus galima susigrąžinti nemažą sumą

Nuo šių metų derėtų pradėti rinkti kvitus už automobilių, būsto meistrų ar auklių paslaugas. Deklaruojant pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) reikės pateikti kvitus. Taip vienas žmogus galės atgauti 400, o šeima – 800 eurų, išleistų meistrams ar auklėms.

Už automobilių meistrų paslaugas patirtas išlaidas bus galima susigrąžinti GPM.<br> Lrytas.lt archyvo nuotr.
Už automobilių meistrų paslaugas patirtas išlaidas bus galima susigrąžinti GPM.<br> Lrytas.lt archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 3, 2019, 5:28 PM, atnaujinta Jan 4, 2019, 8:28 AM

„Nesvarbu, kas patyrė išlaidų ir kieno vardu išrašytas apskaitos dokumentas. Vadinasi, tiek vienas, tiek kitas sutuoktinis galės susigrąžinti po 400 eurų“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

Nuo šių metų liepos 1 d. su verslo liudijimu savo veiklos negalės vykdyti pastatų remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros paslaugų teikėjai. Po minėtos datos šie asmenys turės informuoti VMI apie pasikeitusį mokesčio nuo individualiosios veiklos pajamų mokėjimo būdą, kurio pagrindu gyventojui bus parengta Lietuvos gyventojo individualiosios veiklos vykdymo pažyma.

Paslaugos teikimas turės būti įformintas dokumentu – sąskaita faktūra, pridėtinės vertės mokesčio sąskaita faktūra arba kvitu. Už paslaugą turės būti atsiskaityta grynaisiais pinigais arba per banką.

Vertėtų paminėti, kad nuo šių metų smarkiai didėja baudos už nelegalias pajamas. Už turtą, kurio žmogus negalės pagrįsti, teks mokėti ne tik mokesčius, bet dar ir tokio paties dydžio baudą.

Kaip aiškino mokymų įmonės „Count line“ lektorė Natalja Kobzevienė, gyventojai, mokėdami gyventojų pajamų mokestį (GPM) didesniu nei dabar tarifu, galės pritaikyti mokestinę lengvatą ir dalį sumokėto GPM susigrąžinti.

Mokėjimai už paslaugas turės būti deklaruojami kiekvieną mėnesį, nurodant ne mokėjimo datą, o mėnesį, už kurį sumokėta. Pavyzdžiui, jei sąskaita išrašyta vasario mėnesį, o buvo sumokėta kovo mėnesį, tai mokėjimas deklaruojamas prie vasario mėnesio arba, jeigu apmokėta sausio mėnesį, o sąskaita išrašyta vasario mėnesį, taip pat deklaruojama, kad sumokėta vasario mėnesį.

Tačiau tarp metų mokėjimas neperkeliamas. Pavyzdžiui, jei paslauga suteikta gruodį, o apmokėta kitų metų sausį, tai deklaravimas bus jau kitais metais. Dėl šios priežasties paslaugos, suteiktos dar 2018 m., bet apmokėtos jau 2019 m., galės būti pritaikytos lengvatai.

Nors lengvatos suma ribojama, pranešime dėl patirtų išlaidų turi būti nurodoma visa sumokėta suma.

Pranešimas dėl išlaidų teikiamas už metus – iki kitų kalendorinių metų vasario 15 d. arba už mėnesį iki kito mėnesio 15 d. Jei gyventojas nepateiks pranešimo, lengvata vis tiek bus galima panaudoti teikiant metinę GPM deklaraciją ir pridedant išlaidas už suteiktą paslaugą patvirtinančių dokumentų duomenis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.