Tvarka keičiasi – persikelti keltu į Kuršių neriją jos gyventojams bus paprasčiau

Atsižvelgusi į gyventojų nuogąstavimus Lietuvos automobilių kelių direkcija  kartu su bendrove „Smiltynės perkėla“ supaprastino bilieto kainos kompensavimą moksleiviams. Nuo vasario 3 dienos keliantis keltu į Kuršių neriją ir iš jos mokiniai nebūtinai turės pateikti asmens tapatybės dokumentą – galios ir moksleivio pažymėjimas. 

Tikimasi, kad perkėloje įdiegti technologiniai bilietų įsigijimo patobulinimai ilgainiui suteiks daugiau komforto keleiviams.<br> A.Srėbalienės nuotr.
Tikimasi, kad perkėloje įdiegti technologiniai bilietų įsigijimo patobulinimai ilgainiui suteiks daugiau komforto keleiviams.<br> A.Srėbalienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2020-01-24 14:56

Netrukus, nuo sausio 27 d. 10 val. ryto, keliantis per Kuršių marias visi asmenys, turintys teisę į bilieto kainos kompensavimą, prieš įeidami ar įvažiuodami į „Smiltynės perkėla“ keltą, galės pateikti savo pasą arba ID – nebereikės išsiimti „fizinių“ leidimų.

Nuostatos nepasikeitė

Pasak Kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo, įstatymo nuostatos dėl teisės gauti kompensaciją už perkėlimą per Kuršių marias išliko tokios pačios.

Kelių direkcija ir bendrovė „Smiltynės perkėla“ pradėjo taikyti naujas technologijas – automatizavo kompensavimo procesą, todėl asmenims nebereikės išsiimti leidimo persikelti per akvatoriją. 

Anot „Smiltynės perkėlos“ generalinio direktoriaus Mindaugo Čiako, bendrovė yra atsakinga už keleivių ir transporto priemonių perkėlimą per Kuršių marias. Todėl yra stengiamasi taip organizuoti keleivių perkėlimo tvarką,kad ji atitiktų jų poreikius. O tam reikia ir inovacijų.

„Bendrovė teiks pagalbą keleiviams naudojantis nauja sistema. Prašome keleivių kantrybės pereinamuoju laikotarpiu. Tikimės, kad įdiegti technologiniai patobulinimai ilgainiui keleiviams suteiks daugiau komforto“, – kalbėjo M.Čiakas.

Įrašys į elektroninį sąrašą

Kuršių nerijoje gyvenančių mokinių tėvai arba globėjai, norėdami, kad jų vaikams bilieto kaina būtų kompensuojama pateikus moksleivio pažymėjimą, Kelių direkcijai turės pateikti nustatytos formos prašymą ir minėto pažymėjimo kopiją. Jie bus įrašyti į elektroninį sąrašą.

Gavusi dokumentus Kelių direkcija moksleivius į sąrašą įrašys per 3 darbo dienas. Moksleiviai, kurie yra Kuršių nerijos gyventojai, galės būti keliami per Kuršių marias ir pateikus asmens tapatybės dokumentą. Vaikai iki 7 metų amžiaus keliami nemokamai.

Nuskenuos dokumentus

Keleiviai, turintys teisę į kompensuojamą perkėlimą, prieš keliantis keltu asmens tapatybės dokumentą turės nuskanuoti praeidami pro vartelius arba pateikti kasoje.

Transporto priemonių valstybiniai numeriai bus nuskaitomi automatiniu būdu elektroninėmis priemonėmis arba pateikus transporto priemonės registracijos liudijimą kasoje.

Atvejais, kai nėra galimybės automatiniu būdu informacijos patikrinti duomenų registruose, keleiviai galės įprasta tvarka įsigyti bilietą kasoje, kurį spaudu ir parašu patvirtins AB „Smiltynės perkėla“ atstovas.

Tuomet keleivis turės kreiptis į Kelių direkciją dėl bilieto kainos kompensavimo.

Kelių direkcija, gavusi „Perkėlimo keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kainos kompensavimo tvarkos apraše“ nurodytus dokumentus, ne vėliau kaip per 14 darbo dienų patikrins gautų duomenų teisingumą ir įpareigos AB „Smiltynės perkėla“, gavus bilieto originalą, asmeniui kompensuoti transporto priemonės ar keleivio bilieto kainą.

Tais atvejais, kai keleiviai neturės su savimi asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, bet turi teisę į kompensavimą, gali kreiptis analogiška tvarka.

Svarbi gyvenamoji vieta 

Kelių direkcija primena, kad transporto priemonei persikėlimo per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kaina yra kompensuojama tik tada, kai savininkas ar valdytojas (įrašytas transporto priemonės registracijos liudijime) yra gyventojas, kurio deklaruota gyvenamoji vieta yra Kuršių nerijoje arba juridinis asmuo, turintis deklaruotą buveinę Kuršių nerijoje.

Perkėlimo keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kainos kompensavimo bei keleivių ir transporto priemonių registravimo Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinėje sistemoje tvarką nustato Kelių direkcija.

Už persikėlimo paslaugos teikimą yra atsakinga AB „Smiltynės perkėla“. 2019 metais Kelių direkcija už persikėlimą per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos kompensavo apie 2 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.