G. Nausėda: svarstoma kartu kelti neapmokestinamąjį pajamų dydį ir mažinti pajamų mokestį

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tęsia konsultacijas su valdančiosios koalicijos lyderiais dėl darbo mokesčių mažinimo.

Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Vaidotas Beniušis, BNS

May 14, 2020, 9:21 AM, atnaujinta May 14, 2020, 9:32 AM

Šalies vadovas pasiūlė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą mažinti nuo 20 iki 15 proc., tačiau Vyriausybės atstovai teigia, kad jie linkę didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).

Ketvirtadienį paskelbtame interviu naujienų portalui 15min.lt šalies vadovas teigė, kad abu pakeitimai gali būti taikomi kartu, o Prezidentūra yra pasirengusi tikslinti savo pasiūlymą.

„Galima netgi naudoti juos kartu kombinuotai, tai yra vienu metu padidinti NPD ir sumažinti GPM“, – sakė prezidentas.

Žiniasklaidoje neseniai buvo paskelbti Finansų ministerijos skaičiavimai, kad GPM tarifo mažinimas naudingiausias būtų uždirbantiems daugiausiai.

G. Nausėda sakė, kad į šias pastabas bus atsižvelgta, kad didesnę naudą gautų uždirbantieji mažiau, tačiau daugiau detalių pateikti atsisakė.

„Aš manau, kad mes modifikuosime šiek tiek savo pasiūlymą, kuris apims daugiau elementų ir tada bus atsižvelgta į tą motyvą, kurį išsakė Finansų ministerija, kitaip tariant, jis bus neutralizuotas tas motyvas ir pasieksime vienu metu ir vidaus paklausos skatinimo, ir atsižvelgsime į tuos, kurie turi pajamų mažiau, kad jie laimėtų iš mokesčių sumažinimo daugiau“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovas sakė remiantis valdančiųjų iniciatyvą skirti vienkartines 200 eurų išmokas socialiai pažeidžiamoms grupėms, nes tai padės padidinti vidaus paklausą.

Jis sakė sieksiantis, kad išmokas galėtų gauti ir nepritekliuje esančios vaikus auginančios šeimos ar žmonės, kuriems dėl krizės sumažinti atlyginimai.

„Daugelio valstybių patirtis rodo, kad ypatingai didžiausio nuosmukio momentais tie helikopterio pinigai tikrai padeda padidinti vidaus paklausą, o tuo metu, kai išorės rinkos yra užsidariusios arba prisivėrusios, vidaus paklausa tampa vos ne pagrindinis ekonomikos balansavimo veiksnys“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Jeigu mes atsispiriame nuo tos minties, kad padėti reikia ne kokiai nors konkrečiai grupei, kuri vaidins didžiulį vaidmenį rinkimuose, o visoms pažeidžiamoms grupėms, kurioms tas dėmesys turi būti skirtas, tai tokiam principui ir tokiai politikai aš pritarčiau. Ar taip dabar ir yra, tikrai galima būtų ginčytis, nes, pavyzdžiui, yra žmonių, auginančių vaikus, taip pat ir turinčių sunkią finansinę padėtį. Yra žmonių, kurie turi mažas pajamas ir tos pajamos gali net dar labiau sumažėti, net jei jie išsaugo darbo vietą, bet atlyginimas apkarpomas, žmogus turi mažiau pinigų. Apie juos taip turi būti pagalvota“, – sakė prezidentas.

Neturėkime iliuzijų, kad Baltarusija atsisakys Astravo AE

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva negali turėti iliuzijų, jog Baltarusija atsisakys Astravo atominės elektrinės, todėl dėmesys turi būti skiriamas saugumo reikalavimų įgyvendinimui.

„Tokių iliuzijų, kad būtų pastatyta AE kitoje vietoje arba apskritai sulyginta su žeme, turbūt mes tikrai negalėtume sau leisti. Reikėjo tai daryti prieš 11-12 metų, gaila, kad nepadarėme nieko“,– ketvirtadienį paskelbtame interviu portalui 15min.lt sakė prezidentas.

G. Nausėda sakė, kad Lietuva reikalaus įgyvendinti saugumo rekomendacijas pagal Europos Sąjungos reikalavimus, tačiau kartu yra pasirengusi padėti Baltarusijai užsitikrinti alternatyvų naftos ir dujų tiekimą.

Lietuva teigia, kad Baltarusija atominę elektrinę 50 kilometrų nuo Vilniaus įrengia nesilaikydama saugumo standartų. Minskas kaltinimus atmeta.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.