Kai kurie prašymus skirti paramą teikę gyventojai sulauks žinių iš VMI

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad artimiausiu metu beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų, kurie užpildė popierinius prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai ir juos atsiuntė paštu, per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) gaus VMI pranešimus (skiltis „Pranešimai“).

Beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų gaus VMI pranešimus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų gaus VMI pranešimus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų gaus VMI pranešimus.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų gaus VMI pranešimus.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų gaus VMI pranešimus.<br>D.Umbraso nuotr.
Beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų gaus VMI pranešimus.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Sep 9, 2020, 11:05 AM

Pranešimuose gyventojai matys pateiktuose prašymuose įrašytus paramos gavėjus ir galės patikrinti, ar visi teikti duomenys teisingi. Nesinaudojantys EDS, pranešimus gaus paštu, oficialiu registracijos adresu.

„Siekdami užkirsti kelią neteisėtam asmens duomenų naudojimui ir sukčiavimui, jau ne pirmus metus taikome prevencinę priemonę: tais atvejais, kai paštu atsiųstame gyventojo prašyme nurodyti kiti paramos gavėjai nei ankstesnių metų prašymuose, gyventojui, kurio vardu pateiktas popierinis prašymas, apie tokį pajamų mokesčio dalies paskyrimą, siunčiame informacinį pranešimą.

Tokiu būdu žmogus gali įsitikinti, kad niekas neteisėtai nepasinaudojo jo asmens duomenimis, o skirta parama nukeliaus pageidaujamam paramos gavėjui, politinei partijai ar profesinei sąjungai“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Tais atvejais, kai VMI informuotas gyventojas prašymo neteikė, t. y. prašymą, galimai pasinaudojęs gyventojo asmens duomenimis, pateikė kitas asmuo, apie tai galima pranešti prisijungus prie Mano VMI (skiltis „Paklausimo pateikimas“) arba raštu bet kuriam VMI aptarnavimo padaliniui . Pernai dėl galimai neteisėtai skirtos paramos gauti 62 pranešimai, iš kurių 43 perduoti Policijos departamentui.

Šiemet prašymus skirti pajamų mokesčio dalį paramai pateikė apie 254 tūkst. gyventojų, iš kurių kone 90 proc. tai padarė elektroniniu būdu (pernai tokiu būdu prašymus teikusių buvo 77 proc.). Įvertinus ir ankstesniais metais pateiktus prašymus pajamų mokesčio dalį skirti 2020 metais, viso šiemet paramos teikėjais taps apie 512 tūkst. gyventojų.

Primenama, kad pernai daugiau nei 520 tūkst. gyventojų paramai skyrė apie 21 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų – politinėms partijoms, 380 tūkst. eurų – profesinėms sąjungoms, 214 tūkst. eurų – meno kūrėjams. Gyventojų skirta pajamų mokesčio dalis paramos gavėjams pervedama kasmet lapkričio mėn.

Išsamią informaciją apie paramos skyrimą bei konsultacijas kitais mokestiniais klausimais gyventojai gali gauti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba +370 5260 5060. Konsultacijos telefonu įrašomos ir prilygintinos rašytinėms.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.