Svarbu dirbantiems savarankiškai: nuo liepos paramos gavėjų sąrašas trumpės

Laisvėjant karantino apribojimams, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gali atnaujinti ar intensyviau vykdyti savo veiklą, praneša Užimtumo tarnyba. Tai lėmė valstybės sprendimą optimizuoti paramos gavėjų sąrašą – išmoką už birželį gaus asmenys, vykdantys labiausiai ribojamas veiklas. Tokių veiklų – 17.

Laisvėjant karantino apribojimams, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gali atnaujinti ar intensyviau vykdyti savo veiklą.<br>T.Bauro nuotr.
Laisvėjant karantino apribojimams, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gali atnaujinti ar intensyviau vykdyti savo veiklą.<br>T.Bauro nuotr.
Laisvėjant karantino apribojimams, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gali atnaujinti ar intensyviau vykdyti savo veiklą.<br>D.Umbraso nuotr.
Laisvėjant karantino apribojimams, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gali atnaujinti ar intensyviau vykdyti savo veiklą.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2021-06-17 11:42

Tai – keleivinis transportas, apgyvendinimo paslaugos, maitinimo ir gėrimų paslaugos, fotografavimo, kelionių agentūrų, ekskursijų organizatorių veikla, verslo renginių organizavimas, švietimas, sveikatos priežiūra. Taip pat – sportinė, kultūrinė, kūrybinė, meninė ir pramogų bei poilsio organizavimo veikla, azartinių žaidimų ir lažybų organizavimo veikla, kita asmenų ar namų ūkių aptarnavimo veikla. Jomis besiverčiantys asmenys ir toliau galės pasinaudoti valstybės pagalba.

Klientai, kuriems savarankiškai dirbančio asmens išmoka nebepriklausys dėl laisvėjančios ekonominės situacijos, apie jos nutraukimą bus informuoti registracijos Užimtumo tarnyboje metu nurodyta nuotolinio aptarnavimo priemone.

Nuo 2021 metų liepos 1 d. įsigalioja Užimtumo įstatymo pakeitimai. Nuo minėtos datos į 260 eurų siekiančią išmoką pretenduojantis asmuo turės atitikti dar daugiau kriterijų.

Jis turės būti įtrauktas į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudaromą Savarankiškai dirbančių asmenų, pripažintų nukentėjusiais nuo ekstremaliosios situacijos ir karantino, kurio metu Vyriausybė nustato ūkinės veiklos apribojimus, sąrašą.

Į šį sąrašą įtraukiamas savarankiškai dirbantis asmuo, kurio vykdoma ūkinė veikla apribota Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu ir kurio paskutinio mokestinio ataskaitinio laikotarpio pajamos, palyginti su priešpaskutinio mokestinio ataskaitinio laikotarpio pajamomis, sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc. (tai vertinama pagal pateiktus metinių pajamų mokesčio deklaracijų duomenis).

Taip pat į sąrašą pakliūva ir asmuo, kurio priešpaskutinio mokestinio ataskaitinio laikotarpio pajamos, gautos iš savarankiškos veiklos, buvo ne mažesnės nei einamųjų metų 12 minimalių vartojimo poreikių dydžių, apskaičiuotų ataskaitiniais metais Socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklių ir bazinio bausmių ir nuobaudų dydžio nustatymo įstatymo nustatyta tvarka (tai yra – 2019 m. savarankiškai dirbančio asmens deklaruotos pajamos buvo ne mažesnės nei 3084 eurai; į pajamas savarankiškai dirbančio asmens išmoka neįskaitoma).

Jei savarankiškai dirbančio asmens vykdoma savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino, kurio metu nustatyti ūkinės veiklos apribojimai, paskelbimo dienos, šie taip pat patenka į sąrašą.

Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo dirba, jam priskaičiuotas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintus teisinius santykius yra ne didesnis už Vyriausybės patvirtintą minimaliąją mėnesinę algą, jis taip pat sąraše.

Juridinio asmens atveju į sąrašą patenkama, jei neturima likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Ši išmoka gali būti mokama ne ilgiau nei iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.

Užimtumo tarnyba atkreipia dėmesį, kad pavedimai už praėjusį mėnesį yra mokami iki einamojo mėnesio pabaigos. Tai reiškia, kad už rugpjūtį parama gavėjus pasieks rugsėjį.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.