Įkliuvo chemikalų prekiautojas – įtariamas PVM vengimu ir klastočių laikymu

Augalų cheminių apsaugos produktų prekybos įmonės direktorius stos prieš teismą dėl vengimo mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM). Įtariama, kad per kiek daugiau nei dvejus metus valstybei nesumokėta beveik 15 tūkst. eurų.

Ekspertų vertinimu, kratos metu rastų mišinių vertė yra per 1 mln. eurų.<br>LR archyvo asociatyvi nuotr.
Ekspertų vertinimu, kratos metu rastų mišinių vertė yra per 1 mln. eurų.<br>LR archyvo asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 18, 2021, 10:31 AM

Kaltinamajam gresia ir administracinė atsakomybė dėl beveik 6 tonų Lietuvoje neregistruotų, falsifikuotų augalų apsaugos produktų laikymo.

Ikiteisminiam tyrimui, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba, vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Tyrimas baigtas prokurorui pateikus Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams pareiškimą dėl teismo baudžiamojo įsakymo priėmimo.

Tyrimas pradėtas 2020 m. pavasarį, FNTT pareigūnams įtarus, kad Šiaulių rajone veikiančios, cheminiais augalų apsaugos produktais prekiaujančios įmonės apskaita gali būti tvarkoma apgaulingai, siekiant valstybei nemokėti PVM.

Tyrimo metu pavyko nustatyti, kad įmonės direktorius buhalteriams galimai teikė netikslius duomenis apie savo vykdytus pardavimo sandorius, kai buvo parduota beveik 19 tonų skirtingų augalų apsaugos produktų ir gauta beveik 85 tūkst. eurų pajamų.

Įmonės direktoriui pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. Jis savo kaltę pripažino.

Skaičiuojama, kad valstybei nesumokėta beveik 15 tūkst. eurų PVM. Tyrimo metu buvo laikinai apribota nuosavybės teisė kaltinamojo turtui bei kratos metu rastiems 5,3 tūkst. eurų.

Kratų metu pas kaltinamąjį pareigūnai rado beveik 6 tonas Lietuvoje neregistruotų, suklastotų įvairių birių ir skystų augalų apsaugos produktų.

Duomenys apie falsifikatus perduoti Valstybinei augalininkystės tarnybai prie LR Žemės ūkio ministerijos, už tai įmonės vadovui gresia bauda pagal Administracinių nusižengimų kodekso nuostatas.

Lietuvos augalų apsaugos asociacijos ekspertų vertinimu, kratos metu rastų mišinių vertė yra per 1 mln. eurų. Vien kratų metu rastų jau supakuotų ir paženklintų augalų apsaugos produktų vertė, skaičiuojant pagal originalių produktų rinkos kainą, gali siekti per 220 tūkst. eurų.

Vertinant su cheminės sudėties mišiniais, supakuotais kačių kraiko etiketėmis paženklintuose maišuose bei trąšų maišuose, kurie buvo ištirti laboratorijoje ir nustatytos veikliosios medžiagos, šių klastočių vertė rinkoje gali siekti apie 800 tūkst. eurų.

Didžiosios dalies jau supakuotų produktų veikliosios medžiagos priskiriamos sulfonilurėjos grupei – tai herbicidai, kurių naudojimo norma yra ypač maža.

Specialistai suskaičiavo, kad jei priemonės būtų naudojamos po 25 gramus 1 hektarui, tai vien kratų metu maišuose rasto kiekio pakaktų 163 tūkst. hektarų.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 100 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.