Naftos produktų aferas surezgusi bendrininkų grupė siunčiama į teismą

Nusikalstamas schemas suskystintų naftos dujų prekybai surezgęs organizatorius ir du bendrininkai siunčiami į teismą dėl galimo didelės vertės sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), apgaulingo apskaitos tvarkymo bei juridinio asmens naudojimo neteisėtai veiklai nuslėpti. Valstybei galėjo būti nesumokėta beveik 77 tūkst. eurų PVM.

Manipuliuojant netikrais sandoriais į įmonių apskaitas galimai buvo įtraukiami tikrovės neatitinkantys duomenys.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Manipuliuojant netikrais sandoriais į įmonių apskaitas galimai buvo įtraukiami tikrovės neatitinkantys duomenys.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 30, 2021, 9:47 AM, atnaujinta Jul 30, 2021, 9:47 AM

Ikiteisminį tyrimą organizavo Šiaulių apygardos prokuratūra, atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba.

Tyrimą atlikę pareigūnai įtaria, kad Mažeikiuose gyvenantis, teisėsaugai gerai žinomas ir ne kartą dėl didelės vertės PVM grobstymo teistas schemos organizatorius į savo sugalvotą aferą įtraukė dar du bendrininkus, kurių vienam priklausė dvi schemose dalyvavusios įmonės.

Veikdami kartu bendrininkai galimai siekė išvengti vienai iš įmonių privalomo mokėti didelės vertės PVM.

Įtariama, kad organizatoriaus nurodymu buvo įkurta fiktyvi ir veiklos nevykdžiusi įmonė, kuri buvo naudojama neteisėtai veiklai nuslėpti, o jai vadovavo vienas iš kaltinamųjų.

Bendrininkams iš anksto susitarus, šios įmonės vardu iš Latvijos įmonių buvo įsigytas didelis kiekis suskystintų naftos dujų, kurios vėliau tariamai buvo parduotos kitai bendrininkų valdomai įmonei.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, manipuliuojant netikrais sandoriais į įmonių apskaitas galimai buvo įtraukiami tikrovės neatitinkantys duomenys ir netikros sąskaitos faktūros dėl daugiau nei 611 tūkst. kilogramų suskystintų naftos dujų pardavimo tarp bendrininkų valdomų įmonių, o šio fiktyvaus sandorio vertė – per 366 tūkst. eurų.

Įtariama, kad apgaulingai tvarkant įmonių buhalterines apskaitas buvo išvengta valstybei sumokėti PVM, kurio vertė – beveik 77 tūkst. eurų.

Kaltinimai pateikti trims Mažeikių gyventojams bei dviem juridiniams asmenims. Surašęs kaltinamąjį aktą, ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Šiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Žydrūnas Kungys bylą perdavė nagrinėti Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams.

Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už juridinio asmens naudojimą neteisėtai veiklai nuslėpti griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų, o už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.