V. Blinkevičiūtė: sprendimus dėl kainų Vyriausybė turėjo priimti jau seniai

Sprendimus, kaip sumažinti augančias maisto ir energijos kainas, Vyriausybė turėjo priimti jau seniai, o dabar stovi vietoje, teigia opozicinių socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

V.Blinkevičiūtė.<br>T.Bauro nuotr.
V.Blinkevičiūtė.<br>T.Bauro nuotr.
Sprendimus dėl kainų Vyriausybė turėjo priimti jau seniai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Sprendimus dėl kainų Vyriausybė turėjo priimti jau seniai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Sprendimus dėl kainų Vyriausybė turėjo priimti jau seniai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Sprendimus dėl kainų Vyriausybė turėjo priimti jau seniai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Sprendimus dėl kainų Vyriausybė turėjo priimti jau seniai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Sprendimus dėl kainų Vyriausybė turėjo priimti jau seniai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Ramūnas Jakubauskas

2022-03-25 09:27

„Turime daryti tam tikrus sprendimus, kaip pagelbėti mūsų žmonėms, nes kainos jau ir dabar yra didžiulės ir kosminės. Tiesą sakant, nereikia žvelgti ir į visus ateinančius metus, kaip bus – mes matom, kad vasario infliacija yra virš 14 proc.“, – penktadienį Žinių radijui sakė partijos vadovė.

„Tai pati didžiausia infliacija tarp 27 Europos Sąjungos valstybių, todėl sprendimus, kaip amortizuoti tą augančių kainų įtaką, ypač pagrindinių maisto produktų, šildymo ar energijos kaštus, tai, tiesą sakant, Vyriausybė jau turėjo priimti seniai, o dabar laukia kažkokių skaičiavimų, kažkokių prognozių ir kol kas muistosi bei stovi vietoje“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, keturi iš dešimties žmonių šalyje gyvena nuo algos iki algos arba nuo pensijos iki pensijos, o auganti infliacija „suvalgė“ nežymiai pakeltas pensijas.

„Tai, kad kažkiek buvo pakeltos pensijos, kitos išmokos, tai infliacija jas suvalgė ir dabar reikia, kaip įmanoma greičiau priimti sprendimus dėl didelio kainų augimo“, – tvirtino V.Blinkevičiūtė.

Ji taip pat sakė, kad nepakanka ir legvatų centriniam šildymui.

„Nepakanka PVM nulinio tarifo šildymui, ką siūlėme ir mes, socialdemokratai, nes tai liečia tik centrinį šildymą, tačiau žmonės šildosi ir savo namus, ir taip toliau, todėl čia nėra pakankamas dalykas“, – kalbėjo opozicinės partijos lyderė.

Jos teigimu, Lietuvoje būtina sumažinti PVM maisto produktams iki 9 proc., taip pat – neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) sulyginti su minimalia alga, pakelti remiamų pajamų dydį.

„Mes, socialdemokratai, siūlome, kad pagrindiniams maisto produktams būtų taikomos PVM lengvatos bent nuo 21 iki 9 proc., nes priminsiu, kad tik trys šalys – Lietuva, Estija ir Danija, kurios neturi jokių PVM lengvatų maisto produktams, tai tą tikrai reikia padaryti“, – teigė V.Blinkevičiūtė.

„NPD reikia sulyginti su minimalia alga, tą tiesiog būtina padaryti, nes reikia paremti žmones, kurių pajamos, atlyginimai yra mažiausi. Ir remiamų pajamų dydis. Jį irgi būtina padidinti“, – pridūrė ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, jog tik atnaujinus makroekonomines prognozes Vyriausybė priims kompleksinius sprendimus dėl antiinfliacinių priemonių.

Opozicijai pateikus pluoštą pataisų, kuriomis siūloma taikyti įvairias PVM)lengvatas, premjerė sako, kad visus siūlymus Vyriausybė įvertins ir balandį paskelbs planą, kaip sumažinti gyventojų išlaidas dėl išaugusių energijos, komunalinių paslaugų ir kitų kainų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.