Dalis gyventojų dėl elektros netrukus atsidurs keblioje padėtyje: baigsis sutartys, kainos išaugs 6 kartus

Elektros kainoms toliau sėjant nerimą tarp gyventojų ir verslo, ypač sudėtingą sprendimą turi priimti pirmosios rinkos liberalizavimo bangos buitiniai elektros vartotojai. Prieš dvejus metus sudarytos sutartys su fiksuota kaina eina į pabaigą, o naujas jie turi pasirašyti elektrai išbrangus kone 6 kartus.

Prieš dvejus metus sudarytos sutartys su fiksuota kaina eina į pabaigą, o naujas jie turi pasirašyti elektrai išbrangus kone 6 kartus.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Prieš dvejus metus sudarytos sutartys su fiksuota kaina eina į pabaigą, o naujas jie turi pasirašyti elektrai išbrangus kone 6 kartus.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
N.Petrauskienė.<br>„Elektrum Lietuva“ nuotr.
N.Petrauskienė.<br>„Elektrum Lietuva“ nuotr.
Prieš dvejus metus sudarytos sutartys su fiksuota kaina eina į pabaigą, o naujas jie turi pasirašyti elektrai išbrangus kone 6 kartus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Prieš dvejus metus sudarytos sutartys su fiksuota kaina eina į pabaigą, o naujas jie turi pasirašyti elektrai išbrangus kone 6 kartus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 7, 2022, 9:44 AM, atnaujinta Oct 7, 2022, 9:49 AM

Pirmajam liberalizavimo etapui buvo priskirti daugiau nei 5000 kWh elektros energijos per metus sunaudojantys vartotojai, jų skaičius siekia apie 98 tūkst.

„Šie gyventojai fiksavo elektros kainą 2020-aisiais, kai elektra rinkoje kainavo kone 6 kartus mažiau. Deja, tačiau pasirašant naujas sutartis šiandien, kainos negali likti tokios pačios, toks tiekėjų siūlymas būtų neatsakingas ir rizikingas. Suprantame ir šių gyventojų situaciją – pirmajam liberalizavimo etapui buvo priskirti vartotojai, sunaudojantys daugiausiai elektros, tad natūralu, jog jiems išaugusios kainos kerta itin skaudžiai“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ valdybos narė Neringa Petrauskienė.

Jos teigimu, kai elektros kainų pokyčiai yra sunkiai prognozuojami, svarbiausia, ką gali padaryti vartotojai su besibaigiančiomis sutartimis – rinktis ne ilgam laikotarpiui fiksuotą kainą, o kuo lankstesnes sąlygas. Toks yra bendrovės siūlomas naujas planas „Atviras“. Jo tarifas fiksuojamas tik 6-iems mėnesiams, po kurių, rinkoje pasikeitus situacijai ir kainoms, gali būti perskaičiuojamas arba dar pusmečiui paliekamas toks pats.

„Šiandien daugiausia nuogąstavimų iš vartotojų, kurių sutartys su tiekėju eina į pabaigą, girdime būtent dėl kainos fiksavimo ilgam laikotarpiui. Tikimasi, jog pavasarį kainos stabilizuosis, dažnas mano, kad jos pagaliau kris. Naujas planas ir sprendžia šį klausimą – sutartis neterminuota, o joje numatyta kaina peržiūrima ir atnaujinama kas 6 mėnesius, priklausomai nuo situacijos rinkoje“, – aiškina N. Petrauskienė.

„Atviro“ plano tarifas – 0,424 ct/kWh – yra mažiausias iš visų „Elektrum Lietuva“ tarifų, siūlomų buitiniams vartotojams ir vidutiniškai 10 proc. mažesnis už dabartinį rinkos vidurkį. Netrukus paaiškės, kiek jį dar sumažins valstybės mokama kompensacija nuo 2023 m. sausio 1 d. – ji bus tvirtinama kartu su šalies biudžetu kitą savaitę.

Neterminuotą sutartį su šiuo planu gyventojai gali pasirašyti jau dabar, rinkdamiesi elektros tiekimo pradžią nuo 2023 m. sausio 1 d. Planui nėra taikomas mėnesinis paslaugos mokestis, klientas nėra susaistomas jokiais įsipareigojimais ir nutraukti sutartį gali bet kada, nepatirdamas nuostolių. Šis tarifas galioja iki spalio 18 d., vėliau bus peržiūrimas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.