Aktualu dirbantiems: Seimas priėmė pataisas – tikina, kad tai išspręs problemas dėl nedarbingumo išmokų

Seimas po svarstymo pritarė Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisoms. Jomis siekiama sudaryti palankesnes sąlygas skirti išmokas iš Garantinio fondo bei Ilgalaikio darbo išmokų fondo; išspręsti praktikoje kylančias problemas dėl išmokų skyrimo; nustatyti ilgesnį kreipimosi dėl išmokų laikotarpį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Seimas po svarstymo pritarė Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisoms.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Seimas po svarstymo pritarė Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisoms.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 16, 2023, 5:20 PM

Įstatyme taip pat siūloma aiškiai reglamentuoti, kad išmokos, mirus teisėtam jų gavėjui, paveldimos. Numatoma, kad išmokų iš Garantinio fondo sumos, kurios priklausė darbuotojui ir kurių jis dėl savo mirties negavo, būtų išmokamos mirusio asmens įpėdiniams, kuriems paveldėjimo tvarka yra perėjęs jo turtas ir kurie Garantinio fondo nuostatuose nustatyta tvarka yra kreipęsi į administratorių. Ilgalaikio darbo išmokos, kurios priklausė darbuotojui, būtų išmokamos mirusio darbuotojo įpėdiniams, kuriems paveldėjimo tvarka yra perėjęs jo mirusio asmens turtas.

Numatoma, kad ilgalaikio darbo išmokos iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo būtų skiriamos be asmens prašymo, jeigu to asmens duomenys yra Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registre (Registre). Tais atvejais, kai asmens duomenų Registre nėra, siūloma pailginti terminą pateikti administratoriui prašymą skirti išmoką nuo 6 iki 12 mėnesių, pažymima pranešime.

Taip pat siūloma nuo 6 mėnesių iki 12 mėnesių pailginti terminą kreiptis į Garantinis fondą darbuotojams, kurių darbdavys bankrutavo ir su jais neatsiskaitė. Iš šio fondo darbuotojai gali gauti iki šešių minimalių atlyginimų.

Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisoms po svarstymo vieningai pritarė 112 balsavime dalyvavusių Seimo narių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.