Šildymo kompensacijoms prireikė daugiau lėšų – skirs dar 30 mln. eurų

Įvertinusi iš savivaldybių gautą informaciją apie socialinių pašalpų ir būsto išlaidų kompensacijų skyrimą bei lėšų poreikį, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) savivaldybėms piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams užtikrinti papildomai skyrė 30,8 mln. eurų, skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Socialinės pašalpos gavėjų vidutiniškai per mėnesį padaugėjo 42,6 proc.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Socialinės pašalpos gavėjų vidutiniškai per mėnesį padaugėjo 42,6 proc.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Socialinės pašalpos gavėjų vidutiniškai per mėnesį padaugėjo 42,6 proc.<br>M.Vidzbelio nuotr.
Socialinės pašalpos gavėjų vidutiniškai per mėnesį padaugėjo 42,6 proc.<br>M.Vidzbelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 20, 2023, 9:05 AM

Nurodoma, kad išaugus energijos išteklių kainoms ir įsigaliojus įstatymo pakeitimams, suteikiantiems teisę platesniam žmonių ratui gauti būsto šildymo išlaidų kompensacijas, nuo praeitų metų pradžios gavėjų skaičius per mėnesį išaugo daugiau kaip du su puse karto, o išlaidos šiai paramai padidėjo 3,4 karto.

„Išaugęs besikreipiančiųjų skaičius parodė, kad priemonė buvo taikli ir tikslinga, todėl turime užtikrinti, kad savivaldybės nepristigtų pinigų piniginei socialinei paramai ir ji pasiektų visus, kuriems yra reikalinga“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Išankstiniais savivaldybių pateiktais duomenimis, šių metų I ketvirtį, palyginti su praėjusių metų tuo pačių laikotarpiu, vidutiniškai per mėnesį būsto šildymo išlaidų kompensacijų gavėjų išaugo 2,6 karto, skelbiama pranešime. Šių metų I ketvirtį gavėjų buvo 395,7 tūkst., o 2022 m. I ketvirtį – 152,9 tūkst. Išlaidos šiai paramai padidėjo 3,4 karto.

Socialinės pašalpos gavėjų vidutiniškai per mėnesį padaugėjo 42,6 proc. 2023 m. I ketvirtį socialinę pašalpą gavo 98,7 tūkst., o 2022 m. I ketvirtį – 69,2 tūkst. asmenų. Išlaidos šiai paramai teikti padidėjo 30,6 proc., nurodo ministerija.

SADM teigia, kad tai lėmė išaugusios šilumos kainos bei teisės aktų pakeitimai, suteikiantys teisę gauti būsto šildymo išlaidų kompensacijas platesniam žmonių ratui – ir gaunantiems vidutinį darbo užmokestį.

Nuo šių metų pradžios padidintos valstybės remiamos pajamos nuo 147 eurų iki 157 eurų, dėl to išaugo socialinės pašalpos, būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijų dydžiai.

Atsižvelgus į atskirų savivaldybių prašymus bei įvertinus iš savivaldybių surinktą informaciją apie II ir III šių metų ketvirčiams reikalingas lėšas, 41 savivaldybei papildomai iš valstybės biudžeto skirta 30,8 mln. eurų, kad nepasiturintys gyventojai laiku gautų jiems priklausančią socialinę paramą.

SADM ir toliau analizuos savivaldybių duomenis apie socialinės paramos gavėjų ir išlaidų šiai paramai pokyčius. Toms savivaldybėms, kurioms lėšų nepakaks, lėšas skirs papildomai, skelbia pranešime žiniasklaidai.

Piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams savivaldybės teikia vykdydamos savarankiškąją savivaldybių funkciją, tam joms kasmet skiriama apie 223,3 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.