Elektros energijos tiekimas atstatytas 10 tūkst. vartotojų, dar 4 tūkst. tai tikimasi padaryti artimiausiu metu

10 tūkst. šalies vartotojų jau atnaujintas elektros tiekimas, dar 4 tūkst. tai tikimasi padaryti artimiausiu metu, tikina „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

10 tūkst. šalies vartotojų jau atnaujintas elektros tiekimas, dar 4 tūkst. tai tikimasi padaryti artimiausiu metu.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
10 tūkst. šalies vartotojų jau atnaujintas elektros tiekimas, dar 4 tūkst. tai tikimasi padaryti artimiausiu metu.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė

Aug 8, 2023, 8:16 AM, atnaujinta Aug 8, 2023, 5:27 PM

„10 tūkst. vartotojų visoje Lietuvoje buvo atstatytas elektros energijos tiekimas“, – LRT radiją informavo R. Juodkienė.

ESO atstovė akcentavo, kad pirmadienio vakarą elektros energijos neturėjo 11 tūkst. vartotojų, o antradienio naktį – 4 tūkst. Pasak jos, nuo audros naktį nukentėjo ir Klaipėdos rajonas, kuriam šiuo metu skiriamas papildomas dėmesys.

„Visoje Lietuvoje dirba virš 300 žmonių, jie dirba pamainomis, papildomos pajėgos Klaipėdos rajone ir apskrityje yra sutelktos. Tai vertiname gedimus ir taisome juos“, – sakė ESO atstovė, pažymėdama, kad kol kas neaišku, kada elektros energijos tiekimas bus atstatytas visiems vartotojams.

„Į gedimų sąrašą turėjome įtraukti Gargždus, ten prasiautęs vėjas padarė žalos ir šiuo metu apie 300 vartotojų neturi elektros energijos. Tai jiems tikimės, kad bus atstatyta artimiausiu metu“, – taip pat akcentavo ji.

R. Juodkienė taip pat paragino gyventojus būti atsargiais ir neliesti audros išvartytų medžių bei nutrauktų laidų.

„Labai svarbu neliesti nukritusių laidų, medžių, kurie yra nuvirtę, ir šalimais yra laidai. Net jeigu laidų nesimato, nereikėtų imtis iniciatyvos ir bandyti tokius dalykus sutvarkyti, reikėtų pranešti ESO. Mat, per medį gali tekėti elektros srovė“, – akcentavo ESO atstovė.

„Tai reikėtų iš tikrųjų elgtis labai atsakingai, atsargiai ir nesiimti jokių veiksmų“, – paragino ji.

Savo ruožtu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) valdybos viršininkas Gediminas Šiukšta teigia, kad antradienio naktis praėjo ganėtinai ramiai.

„Naktis praėjo pakankamai ramiai, pagrindinis darbas mums, ugniagesiams, buvo krūvis praeitos paros antroje dienos pusėje. O naktį buvo vienas, kitas įvykis nesukėlęs ypatingų padarinių“, – LRT radijui sakė G. Šiukšta.

Nuo pastarosiomis dienomis Lietuvą siaubusių audrų, pasak jo, labiausiai nukentėjo Joniškio rajonas.

„Stebint situaciją kituose rajonuose, galima teigti, kad nėra taip baisu arba tragiška, kaip kad Šiaulių apskrityje, konkrečiai Joniškio rajone, kur buvo net 13 iškvietimų“, – sakė jis.

PAGD valdybos viršininkas teigia, kad dažniausiai ugniagesiams teko šalinti nuvirtusius medžius.

„Pagrindiniai darbai, kuriuos teko atlikti ugniagesiams, tai būtent medžių šalinimas nuo važiuojamosios kelio dalies, nuo transporto priemonių. Buvo škvalas praėjęs taip, kad yra nulaužtų ne vienas, o keliasdešimt medžių ir ugniagesiai turi (...) šalinti kelis medžius vienu metu“, – sakė jis.

ELTA primena, kad pirmadienį daugelyje Lietuvos rajonų kilo audra, liūtys.

ESO: antradienio pavakarę elektros tiekimas sutrikdytas 2 tūkst. vartotojų

Antradienio pavakario duomenimis, elektros energijos tiekimas buvo sutrikdytas 2 tūkst. vartotojų, praneša „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Kaip teigiama pranešime, sparčiai gedimus pavyksta likviduoti Alytaus regione – čia elektros energijos tiekimas jau artimiausiu metu bus atstatytas ir likusiems 45 vartotojams. Utenos regione tiekimas sutrikęs 69 vartotojams. Gerokai sudėtingesnė padėtis Šiaulių regione, kur elektros energijos vis dar neturi 1300 vartotojų. Daugiausia atjungtų objektų – virš tūkstančio – yra Joniškio rajone.

„Sudėtingiausia padėtis išlieka Joniškio rajone. Čia sutelkėme didžiausias pajėgas, registruojame gyventojų pranešimus apie pavojingas situacijas ir šaliname itin sudėtingus gedimus. Vietomis šiame rajone išverstos ištisos oro linijos, o tokie gedimai itin imlūs laikui.

ESO elektrikai dabar šiame rajone apžiūri aplink nepažeistas transformatorines esančias oro linijas, kur galėtume pajungti generatorius ir tokiu būdu bent daliai gyventojų atnaujinti elektros energijos tiekimą, tačiau kol kas negalime garantuoti, kad tai padaryti pavyks“, – sakė ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Jos teigimu, gedimus pašalinti tikimasi per artimiausią parą.

Praūžusi vėtra, stiprus lietus ir kruša pirmadienio naktį padarė daugybę nuostolių visoje šalyje. Iš viso šiuo laikotarpiu ilgesnius arba trumpesnius elektros energijos sutrikimus pajuto beveik 180 tūkst. vartotojų. 60 proc. jų tiekimas atstatytas suveikus automatikai – maždaug per tris minutes. Iš likusių atjungtų vartotojų – beveik 90 proc. ESO tiekimą atstatė greičiau nei per 12 val.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.