G. Nausėda pateikė siūlymus, kaip keisti antrąją pensijų pakopą: pokyčių būtų ne vienas

Prezidentas Gitanas Nausėda Seimui teikia Pensijų kaupimo įstatymo projektą, kuriuo, pasak jo, siekiama didinti pensijų kaupimo socialinį teisingumą ir, sudarius palankesnes sąlygas, skatinti žmones sąmoningai apsispręsti kaupti pensijai antros pensijų pakopos fonduose.

Prezidentas siūlo nustatyti pareigą „Sodrai“ gauti patvirtinimą, jog į pensijų kaupimą įtraukiamas asmuo gavo pranešimą apie jo įtraukimo į pensijų kaupimą faktą.<br>V.Balkūno nuotr.
Prezidentas siūlo nustatyti pareigą „Sodrai“ gauti patvirtinimą, jog į pensijų kaupimą įtraukiamas asmuo gavo pranešimą apie jo įtraukimo į pensijų kaupimą faktą.<br>V.Balkūno nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 5, 2023, 8:26 AM

Šia teisėkūros iniciatyva šalies vadovas siūlo tris esmines pataisas.

Pirma, įstatymu siekiama stiprinti informuoto ir sąmoningo apsisprendimo papildomai kaupti pensijai principą ir taikyti išimtį jauniems pilnamečiams asmenims iki 21 metų.

Atsižvelgdamas į tai, kad daugumos tokio amžiaus žmonių pagrindinė veikla yra mokymasis ir studijos, kad dažniausiai trumpam įsidarbinantys 18–20 metų jaunuoliai dar neturi daug žinių apie papildomą kaupimą pensijai, Prezidentas siūlo asmenų iki 21 metų amžiaus automatiniu būdu netraukti į kaupimą antros pensijų pakopos fonduose.

Antra, stiprinant sąmoningo apsisprendimo dalyvauti pensijų kaupime principą, Prezidentas siūlo suteikti daugiau laisvės ir laiko įtrauktiems į kaupimą antros pensijų pakopos fonduose asmenims sąmoningai apsispręsti.

Šalies vadovas, turėdamas omenyje visuomenėje kylantį nepasitenkinimą dėl pernelyg griežto, žmonių lūkesčių neatitinkančio, prievartos elementų turinčio automatinio įtraukimo į pensijų kaupimą, įstatymo projektu siūlo suteikti trijų mėnesių laikotarpį, per kurį asmuo galėtų priimti sprendimą nutraukti arba tęsti kaupimą antros pensijų pakopos fonduose.

Be to, siekdamas, kad žmonės gautų visą reikalingą pensijų kaupimo sistemos dalyvių informaciją, Prezidentas siūlo nustatyti pareigą „Sodrai“ gauti patvirtinimą, jog į pensijų kaupimą įtraukiamas asmuo gavo pranešimą apie jo įtraukimo į pensijų kaupimą faktą.

Trečia, siekdamas didinti paskatas dalyvauti pensijų kaupime, stiprinti žmonių pasitikėjimą kaupimo sistema ir suvokimą, kad pensijų fonduose sukauptos lėšos yra asmens nuosavybė, šalies vadovas siūlo suteikti žmonėms teisę vieną kartą per kaupimą gauti vienkartinę, ne didesnę kaip 25 proc. jo pensijų sąskaitoje sukaupto pensijų turto dydžio išmoką.

Kartu su Pensijų kaupimo įstatymo projektu Prezidentas teikia lydimąjį Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektą, kuriuo siūlo nustatyti, kad gautos vienkartinės pensijų sąskaitoje sukaupto pensijų turto dalies išmokos yra neapmokestinamosios pajamos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.