I. Ruginienė: šie darbuotojai kitais metais turės kovoti dėl savo algų

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sveikindama tarptautinės oraus darbo dienos proga tvirtina, kad Europos Komisijos (EK) pasiūlymas dėl valstybių išlaidų fiskalinių taisyklių grąžinimo suvaržo sprendimus priimančių asmenų galimybes imtis veiksmų bendros gerovės labui.

I.Ruginienė tvirtina, kad EK pasiūlymas dėl valstybių išlaidų fiskalinių taisyklių grąžinimo suvaržo sprendimus priimančių asmenų galimybes.<br>Asociatyvi G.Btvinsko nuotr.
I.Ruginienė tvirtina, kad EK pasiūlymas dėl valstybių išlaidų fiskalinių taisyklių grąžinimo suvaržo sprendimus priimančių asmenų galimybes.<br>Asociatyvi G.Btvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 6, 2023, 2:28 PM

Ji, kaip ir Europos profesinių sąjungų konfederacija, dėl pritarimo panašaus pobūdžio politikai, kurią siūlo EK, ragina daryti spaudimą ES šalių vyriausybėms.

„Pastaruoju metu visoje Europoje augantys įmonių pelnai, akcininkams išmokamų dividendų sumos (kas neabejotinai prisidėjo prie infliacijos kilimo) muša rekordus, tuo tarpu darbo užmokestis nekyla taip sparčiai. Maža to, Europos centrinio banko keliamos palūkanų normos skurdina tuos, kurie yra priklausomi nuo paskolų, kai tuo tarpu bankai generuoja fantastiškus pelnus“, – komentare teigė I. Ruginienė.

„Kviesdama daryti spaudimą savo šalių vyriausybėms teigia Europos profesinių sąjungų konfederacija teigia: mūsų visuomenės klesti, kai dirbantys žmonės turi stabilias pajamas ir prieinamas bei kokybiškas viešąsias paslaugas. Dabar žemynas susiduria su pragyvenimo išlaidų krize, kurią dar labiau apsunkina įmonių savininkų godumas. Tačiau kolektyviniais veiksmais galime tai pakeisti“, – cituoja ji.

Tuo tarpu kalbėdama apie Lietuvą, I. Ruginienė pažymėjo, kad šalyje labai aiškių griežto taupymo ženklų dar nematyti, tačiau ėjimą link to rodo replikos „pinigų yra tiek, kiek yra“, „daugiau padaryti neleidžia valstybės galimybės“ ir ypač sunkios derybos dėl viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų kėlimo.

„Finansų ministerijos pristatytas biudžeto projektas atrodo patraukliai, pamatėme gana neblogus skaičius, kaip kils viešojo sektoriaus atlyginimai. Tačiau neskubėkime džiaugtis ir neapsigaukime: teisės aktų projektai, reglamentuojantys biudžetinio sektoriaus darbuotojų darbo užmokestį, rodo visiškai ką kitą. Neseniai startavusi valstybės tarnybos reforma numatė gerokai didesnius atlyginimus vadovams, todėl Finansų ministerijos skaičiukai, parodantys, kiek vidutiniškai kitais metais kils atlyginimai, gali būti sudaryti tik iš lėšų, skirtų vadovų atlyginimų augimui. Tam valstybė iš tikrųjų numatė nemažai, visi kiti dėl savo algų turės kovoti kitais metais keičiant darbo apmokėjimo sistemas“, – aiškino LPSK vadovė.

„Labai apmaudu, kad valdantieji atsitraukė nuo ketinimų reformuoti nesąžiningą mokesčių sistemą ir įvesti bent kokius progresinius tarifus kapitalo pajamoms. Vietoj to, prisidengiant „efektyvinimu“ pradedamos įvairios valstybinio sektoriaus reformos, kurios be įsiklausymo į darbuotojus ir investicijų į juos, atneš tik dar didesnius darbo krūvius ir vis mažiau prieinamas paslaugas gyventojams. Tuo tarpu didžiules pajamas gaunantieji toliau mėgaujasi mažais mokesčiais ir dargi įvairiomis lengvatomis“, – tikino ji.

LPSK vadovė tvirtino, kad verslo atstovai uoliai siūlo kelti vartojimo mokesčius (PVM), įvedinėti naujus (NT, automobilių taršos), kurie, pasak jos, labiausiai smogia mažiausias pajamas gaunantiesiems.

„Kai kurie nesibodi net pabarti vyriausybę, kam ši „taip sparčiai“ didina minimalią algą ir socialines išmokas. Tik šiukštu nelieskite kapitalo pajamų! Ir nepasigaukime tie, kurie dirbame privačiame sektoriuje, neva tai mūsų neliečia. Dėl nepakankamo biudžeto kenčiame visi mes, negaudami prieinamų švietimo, sveikatos apsaugos, socialinių, komunalinių, susisiekimo paslaugų. Nors ir sąžiningai mokame neproporcingai didelius mokesčius, turime už būtiniausias viešąsias paslaugas mokėti vis daugiau ar „prisimesti“ papildomai“, – sakė I. Ruginienė.

„Tad Tarptautinę oraus darbo dieną galiu pasakyti tik tiek: oraus darbo (ir gyvenimo!) neturėsime tol, kol vieningai ir solidariai patys tokio nepareikalausime“, – teigė ji.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.