Įsibėgėjant pajamų deklaravimui, VMI įspėjimas: „Patys būkit budrūs ir kitiems pasakykit“

„Sukčiai vėl ieško lengvatikių. Neapsigaukit – VMI nesiunčia trumpųjų žinučių su nuorodomis“, – gyventojus įspėja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Plinta SMS žinutė, kurioje teigiama, kad gyventojo pajamų deklaracija yra esą paruošta.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Plinta SMS žinutė, kurioje teigiama, kad gyventojo pajamų deklaracija yra esą paruošta.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Plinta SMS žinutė, kurioje teigiama, kad gyventojo pajamų deklaracija yra esą paruošta.<br>Lrytas.lt koliažas
Plinta SMS žinutė, kurioje teigiama, kad gyventojo pajamų deklaracija yra esą paruošta.<br>Lrytas.lt koliažas
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 4, 2024, 10:47 AM

Plinta SMS žinutė, kurioje teigiama, kad gyventojo deklaracija yra esą paruošta. Žinutėje raginama paspausti nuorodą, kurioje neva galima gauti pinigų grąžinimą. Beje, tekstas parašytas be lietuviškų raidžių, su klaidomis.

„Patys būkit budrūs ir kitiems pasakykit“, – pataria VMI.

Sulaukėte įtartinos SMS žinutės, kurioje pranešimas apie nedeklaruotas pajamas, apie nesumokėtą baudą, o gal gavote el. laišką nuo VMI ar kitų institucijų dėl netikėtos subsidijos? Būkite budrūs – tai gali būti bandymas sukčiauti, vis primena institucija.

Pasitaiko atvejų, kuomet VMI vardas yra naudojamas bandant sukčiauti, pavyzdžiui, siunčiant SMS žinutės ar kitus pranešimus, kreipiant į internetines svetainės, kurios imituoja VMI.

Pabrėžiama:

 • VMI nesiunčia gyventojams pranešimų SMS žinutėmis, kuriose yra papildomos nuorodos.
 • SMS žinutes VMI vardu klientai gali gauti užsiregistravę vizitui ar, pvz. dėl gauto pranešimo VMI sistemoje, tačiau nuoroda prie jų nėra pateikiama.
 • Kitos institucijos nesiunčia SMS žinučių su informacija apie VMI.
 • Sukčių atsiųstoje SMS žinutėje siuntėjo pavadinimas, kurį savo telefone mato SMS žinutės gavėjas, gali būti nurodytas VMI, tačiau tai dar nereiškia, jog žinutę atsiuntė VMI.

Gautame pranešime pateikiama nuoroda ne į VMI interneto svetainę ar VMI informacines sistemas, bet į kitus internetinius adresus, kurie kartais gali būti vizualiai panašūs į VMI svetainės internetinį adresą. Perspėjama, kad:

 • Rekomenduojame nespausti įtartinuose pranešimuose esančių nuorodų.
 • Gautame pranešime esanti tikroji nuoroda gali būti užmaskuota. Tikrąją nuorodą galite pamatyti atsargiai užvedę ant nuorodos pelės žymeklį, bet jos nespausdami.
 • Sukčiai yra sukūrę interneto svetainių vizualiai panašių į VMI ir kitų institucijų interneto svetaines, naujienų portalus. Tokiose sukčių svetainėse pateikiama melaginga informacija, išgalvotos sėkmės istorijos investuojant į kriptovaliutas, siūlymai investuoti, padidinti pajamas, užpildyti formas dėl mokesčių nemokėjimo ir pan.
 • VMI interneto svetainės adresas yra https://www.vmi.lt/ ir visų VMI informacinių sistemų adresai turi galūnę .vmi.lt prieš pirmą pasvirąjį brūkšnį „/“ (pvz.: https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Naujienos/NaujienosVISI.aspx).

Siuntėjo el. pašto adresas nėra oficialus VMI adresas. Perspėjama, kad:

 • Oficialūs VMI institucijos el. pašto adresai baigiasi galūne @vmi.lt
 • Sukčiai dažnai naudojasi labai panašiais el. pašto adresais su panašiomis galūnėmis (pvz.: @vmi.com, @vni.lt, @vmi.org. arba manovmi@vmi.meil-snder.lt)
 • Kartais sukčiai kaip laiško siuntėją nurodo VMI darbuotojo el. pašto adresą, todėl gavus tokį laišką reikia atkreipti dėmesį į antrąjį siuntėjo el. pašto adresą: jeigu jis nesutampa su priekyje nurodytu VMI el. pašto adresu (pvz.: <V.Pavardenis@vmi.lt> <d.chach@newzl.co.tz>“), tai reiškia kad tikrasis siuntėjo el. pašto adresas yra ne VMI darbuotojo ir VMI šio el. laiško nesiuntė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.