Šalies ūkininkams pristatoma naujausia žemės ūkio technika

Aleksandro Stulginskio universitete Kauno rajone 22 kartą vykstanti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2017“ nuo ankstesniųjų išsiskiria itin didele žemės ūkio technikos ekspozicija, kuriai skirtas plotas padidėjo trečdaliu – iki 41 tūkst. kv. metrų.

„Biržų žemtiekimas“ direktorius Saulius Silickas: „Šiuolaikinė technika stebina savo galimybėmis“.<br>Bendrovės nuotraukos.
„Biržų žemtiekimas“ direktorius Saulius Silickas: „Šiuolaikinė technika stebina savo galimybėmis“.<br>Bendrovės nuotraukos.
„Biržų žemtiekimas“ parodoje pristato naujausią vidutinės galios traktorių „Deutz-Fahr Agrotron 7250 TTV“, kuriame integruota energijos išteklius taupanti tiksliojo ūkininkavimo sistema.<br>Bendrovės nuotraukos.
„Biržų žemtiekimas“ parodoje pristato naujausią vidutinės galios traktorių „Deutz-Fahr Agrotron 7250 TTV“, kuriame integruota energijos išteklius taupanti tiksliojo ūkininkavimo sistema.<br>Bendrovės nuotraukos.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 31, 2017, 1:20 PM, atnaujinta Apr 6, 2017, 8:08 PM

Pasak A. Stulginskio universiteto rektoriaus prof. Antano Maziliausko, pasaulyje auga ne tik maisto produktų paklausa, bet ir poreikis mažinti gamybos kaštus bei tausoti išteklius.

„Žemės ūkis Lietuvoje jau šiandien yra ta šaka, kurioje įdiegta bene daugiausiai išmaniųjų technologijų“, – padidėjusį dėmesį technikai ir technologijoms aiškina rektorius.

Pasak vienos didžiausių Lietuvoje žemės ūkio technika prekiaujančių bendrovių „Biržų žemtiekimas“ direktoriaus Sauliaus Silicko, šiuolaikinė technika stebina savo galimybėmis.

Tarkime, modernus kombainas gali turėti tokią lanksčią pjaunamąją, kuri kopijuoja dirvos paviršių, o 36 m pločio purkštuvas išlaiko stabilų purškimo aukštį, važiuodamas kalvota vietove. Tokią techniką, dirbančią netgi kitos valstybės teritorijoje, specialistas gali valdyti tiesiai iš savo biuro.

Pasak S. Silicko, vis svarbesnės tampa tiksliojo ūkininkavimo sistemos.

„Diegiant technologijas, labiau atsižvelgiama nebe į technikos našumo parametrus, o į procesų tikslumą“, – sako „Biržų žemtiekimo“ vadovas.

Bendrovė parodoje pristato naujausią vidutinės galios traktorių „Deutz-Fahr Agrotron 7250 TTV“, kuriame integruota energijos išteklius taupanti tiksliojo ūkininkavimo sistema.

Taip pat parodos metu pristatyta A. Stulginskio universiteto ir jo mecenatų – šalies agroverslo lyderių iniciatyva #Kurti verslą. Pasak universiteto rektoriaus, šia iniciatyva siekiama pasakyti, jog nėra stabilesnės verslo nišos kaip agrosektorius, kuris mūsų šalyje sukuria daugiau nei dešimtadalį šalies BVP ir į žemės ūkį pritraukia daugiau jaunų ir veiklių žmonių.

„Žemės ūkio ir maisto produktai „uždirba“ beveik penktadalį viso Lietuvos eksporto, o kas 10 šalies dirbantysis – agrosektoriaus atstovas. Prognozuojama, kad iki 2050 m. maisto produktų poreikis pasaulyje išaugs daugiau nei du kartus. Atitinkamai didės ir reikalavimai maisto kokybei bei saugai. Todėl ekonomistai neabejoja, kad agroverslas bus vienu perspektyviausių sektorių investicijoms. Tai tai kels naujus iššūkius ir naujas galimybes kurti verslą“, – sako prof. A. Maziliauskas.

Prie iniciatyvos prisijungusios įmonės „Biržų žemtiekimas“ vadovas džiaugiasi, kad šiuo projektu bus atkreiptas visuomenės dėmesys į vieną svarbiausių Lietuvos ūkio šakų.

„Palaikome šį siekį ir tikimės, kad prie mūsų prisijungs ir daugiau agroverslo sektoriaus atstovų“, – sako S. Silickas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.