Rastas kompromisinis sprendimas dėl medikų darbo užmokesčio didinimo

Medikų darbo užmokestis bus didinamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšų. Už tai balsavo dauguma sveikatos apsaugos ministro sudarytos darbo grupės narių, š. m. spalio 17 d. susirinkusių į pirmąjį savo posėdį. Jame buvo diskutuota dėl PSDF rezervo lėšų paskirstymo ir prioritetų.

Medikų darbo užmokestis bus didinamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšų.<br>V.Balkūno nuotr.
Medikų darbo užmokestis bus didinamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšų.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-10-19 10:57

Tokią darbo grupę, kurią sudarytų Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasų, gydymo įstaigų vadovų asocijuotų struktūrų, Prezidentūros, medikų profesinių sąjungų atstovai,  suburti pasiūlė Seimo nariai Asta Kubilienė ir Darius Kaminskas, š. m. spalio 4 d. dalyvavę Seime vykusiuose Sveikatos reikalų komiteto klausymuose „Dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų finansinės padėties, sveikatos priežiūros žmogiškųjų išteklių paskirstymo tarp regionų, medicinos darbuotojų darbo užmokesčio ir kitų aktualių klausimų“. 

Tąkart diskusijose, kuriose dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos vadovai, jaunųjų gydytojų profesinių sąjungų atstovai, buvo klausiama, kodėl kaip niekad didelė lėšų dalis nukreipiama į PSDF rezervo rizikos valdymo dalį.
„Esant didesniam biudžetui, bus galima ir kitais metais didinti atlyginimus medikams, pradėti apmokėti naujas, iki šiol nekompensuotas gydymo paslaugas bei didinti tam tikrų paslaugų įkainius. Planuojama, kad didelė dalis lėšų bus skirta didinti medikų atlyginimus, nes tai daryti privalome ne tik siekdami išlaikyti profesionalus Lietuvoje, bet ir pritraukdami naujus“, – sako D. Kaminskas.

Sveikatos apsaugos ministro sudaryta darbo grupė po karštų diskusijų, kurių metu pasisakė Seimo nariai A. Kubilienė, D. Kaminskas ir kiti, nutarė, kad medikų darbo užmokesčio didinimui reikia skirti ne mažiau 50 proc. nuo galimų naudoti PSDF rezervo lėšų, be to, sutarė, kad būtina atlikti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto, prioritetų peržiūrą, o taip pat atsižvelgti į Valstybės kontrolės dėl 2016 metų PSDF valstybinio audito nustatytas išvadas.

„Šiuo metu kai kuriose gydymo įstaigose per 80 proc. turimų lėšų išnaudojama darbo užmokesčiui, tad praktiškai pačiai sveikatos priežiūrai finansavimas lieka labai mažas ir teikiama paslauga tampa nesaugi.  Todėl gydytojų atlyginimai yra susiję ne tik su jų pačių, bet ir su pacientų gerove“, – teigia A. Kubilienė. 

Planuojamas 2018 metų  PSDF biudžeto projektas kitais metais sudarys 1,75 mlrd. eurų. Tai yra 11 proc. arba apie 173 mln. eurų daugiau, lyginant su šių metų patvirtintu biudžetu. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.