Atliekų vežėjams Vilniuje – kelios svarbios žinios

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien susitiko su atliekas vežančių bendrovių vadovais.

Gyventojų skundai plaukia į savivaldybės įmonės buveinę net ir pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, duotam šiukšlių vežėjams.<br> S.Žiūros nuotr.  
Gyventojų skundai plaukia į savivaldybės įmonės buveinę net ir pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, duotam šiukšlių vežėjams.<br> S.Žiūros nuotr.  
Gyventojų skundai plaukia į savivaldybės įmonės buveinę net ir pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, duotam šiukšlių vežėjams.
Gyventojų skundai plaukia į savivaldybės įmonės buveinę net ir pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, duotam šiukšlių vežėjams.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 17, 2018, 11:54 AM, atnaujinta May 17, 2018, 11:54 AM

Susitikime dalyvavo bendrovės „Ecoservice“direktorė Daiva Skrupskelienė ir „Ecoservice“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Saulius Budrevičius, taip pat bendrovių „Ekonovus“ ir „VSA Vilnius“ atstovai.

Susitikime meras konstatavo, kad per dvi savaites vežėjai jau prisitaikė prie pasikeitusių atliekų vežimo teritorijų, ir tvarkingiau laikosi vežimo grafikų, todėl galima apibendrinti, kad situacija su atliekomis mieste suvaldyta ir sparčiai gerėja.

Vis dėlto, meras pasigenda didesnio vežėjų aktyvumo sprendžiant problemą.

Tai liudija ir gyventojų skundai, kurie plaukia į savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) buveinę net ir pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, duotam šiukšlių vežėjams.

Mero teigimu, šiuo metu svarbu išspręsti du esminius klausimus: pirmąjį – atliekos iš daugiabučių ir individualių namų turi būti vežamos ne rečiau, negu pagal prieš gegužės 1 dieną buvusius grafikus.

Ir antrąjį – labai svarbus išlieka savalaikis duomenų perdavimas vežėjus kontroliuojančiai savivaldybės įmonei apie konteinerių pakėlimus ir išvežamų atliekų svorius.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ direktorius Rimantas Juknevičius pažymėjo, kad 15 dienų (pereinamuoju laikotarpiu) vežėjams buvo leista naudoti visus savo turimus pajėgumus, kad visos šiukšlės iš vežėjų aptarnaujamų teritorijų būtų išvežtos.

Nuo šio antradienio, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, visi šiukšlių neišvežimo atvejai yra fiksuojami ir vežėjai bus baudžiami už atliekų tvarkymo tvarkos pažeidimus – po 60 eurų už kiekvieną neištuštintą konteinerį. Vilniaus mieste yra apie 30 000 atliekų konteinerių.

Meras taip pat pranešė, kad žada kreiptis į Aplinkos ir Sveikatos apsaugos ministerijas, Seimo Sveikatos apsaugos ir Aplinkos komitetus, kad būtų pradėtas spręsti jau dešimtmečius nesprendžiamas klausimas – uždaryti daugiabučiuose namuose esančias šiukšlių išmetimo šachtas.

Šis sprendimas priklauso nuo centrinės šalies valdžios iniciatyvos.

Taip pat meras kviečia Seimo komitetus tarpininkauti dėl teisės savivaldybėms turėti vidaus sandorius dėl atliekų išvežimo, nes Viešųjų pirkimų tarnyba į tokį Vilniaus savivaldybės kreipimąsi anksčiau atsakė neigiamai.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.