Ketina diegti Lošimo automatų kontrolės informacinę sistemą

Lošimų priežiūros tarnyba už 249 tūkst. eurų (su PVM) ketina diegti Lošimų automatų kontrolės informacinę sistemą (LAKIS).

M.Patašiaus nuotr.
M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2019-02-22 06:07

Centriniame viešųjų pirkimų portale esančiuose dokumentuose nurodoma, kad naujos informacinės sistemos sukūrimas sumažins administracinę naštą tiek lošimus organizuojančioms bendrovėms, tiek prižiūrinčiai tarnybai.

Nurodoma, kad tam, jog būtų užtikrinta nuolatinė lošimo įrenginių kontrolė, juos eksploatuojančios įmonės privalo kiekvieno mėnesio pabaigoje Lošimų priežiūros tarnybai pateikti lošimo automatų skaitiklių rodmenų ir laimėjimo fondų ataskaitas. Tačiau lošimus organizuojančios bendrovės darbuotojas kas mėnesį turi ranka nurašyti kiekvieno lošimo automato skaitiklių duomenis ir įkėlus juos į laikmeną išsiųsti tarnybai.

„Akivaizdu, kad tokiu būdu renkant duomenis galimos ir žmogiškosios klaidos. Priežiūros tarnyba, gavusi minėtus duomenis, turi sutikrinti juos su prieš tai buvusio laikotarpio ataskaitos skaitiklių duomenimis, tačiau dėl didelio lošimo automatų skaičiaus (per 4500) ir ribotų žmogiškųjų išteklių sutikrinti visus duomenis ne visuomet pajėgiama“, – rašoma dokumentuose.

Numatoma, kad, įdiegus sistemą, darbuotojas, atlikęs lošimo stalų inventorizaciją, tiesiogiai ją pateiks prisijungęs į LAKIS arba Elektroninę automatų duomenų valdymo sistemą, o auditas bus automatinis.

„LAKIS uždaviniai – automatizuoti automatų identifikacinių, veikimo, elektroninių skaitiklių duomenų surinkimą, apdorojimą ir pateikimą analizei bei automatizuoti prie lošimo stalų įmokėtų sumų ir žetonų inventorizacijos rezultatų duomenų surinkimą, apdorojimą ir pateikimą analizei“, – rašoma viešojo pirkimo dokumentuose.

ELTA primena, kad sausio pabaigoje Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam ir pakartotinai teiktam priemonių planui, kuriame numatyta didesnį dėmesį skirti gydymosi nuo priklausomybės lošimui prieinamumui ir švietimui.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.