„Futurepreneurs“ finalas: dalijimosi platforma keliaujantiems tėvams ir kiti išmanūs produktai

Jaunasis startuolis Simonas Kukšas, prieš du metus pristatęs savo verslo idėją jaunimo verslumo skatinimo programoje „Futurepreneurs“ 2017, šiandien džiaugiasi tuomet pasinaudojęs galimybe išbandyti savo jėgas prieš profesionalus, nors apdovanojimų tąkart ir negavo. Kaip jis pats sako, tai jam suteikė būtinų žinių, reikalingų plėtoti savo sumanytą idėją ir susipažinti su praktiniais verslo kūrimo pagrindais. 

 Visos programos metu dalyviams padėjo mentoriai, savo sričių profesionalai, kurie jaunuoliams perteikė savo žinias, dalijosi įžvalgomis ir patarimais. Na, o komisiją šiemet sudarė stiprus verslo branduolys - atstovai iš „Sampo Accelerator“ (Suomija), „Katalista Ventures“ ir „Contrarian Ventures“, „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“, VGTU „LinkMenų fabriko“ ir „Western Union“. <br>„Katalista Ventures“ nuotr. 
 Visos programos metu dalyviams padėjo mentoriai, savo sričių profesionalai, kurie jaunuoliams perteikė savo žinias, dalijosi įžvalgomis ir patarimais. Na, o komisiją šiemet sudarė stiprus verslo branduolys - atstovai iš „Sampo Accelerator“ (Suomija), „Katalista Ventures“ ir „Contrarian Ventures“, „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“, VGTU „LinkMenų fabriko“ ir „Western Union“. <br>„Katalista Ventures“ nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 5, 2019, 2:53 PM

Kliūtys neišvengiamos

22-ejų metų jaunuolis sako, kad pradėjęs eiti startuolio keliu susidūrė su visais įmanomais sunkumais, pradedant verslo modelio trūkumais, baigiant komandos neturėjimu, tačiau dabar jau kur kas lengviau geba vystyti savo idėjas ir kitiems jauniems žmonėms rekomenduoja nepabijoti ir išbandyti viską, kas įmanoma. 

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko organizuojamos programos „Futurepreneurs“, kuri ką tik paskelbė nugalėtojus jau trečiąjį kartą, reikalingumą Simonas grindžia tuo, kad dažnai baigę mokyklą jaunuoliai neturi pakankamai drąsos eiti nepramintu, nešabloniniu keliu: „Daugybė žmonių baigę mokyklą būna pasimetę, nežino ko nori, dėl to vėliau pasirenka studijų kryptį, kuri yra neva perspektyvi ir įsipareigoja 4-5 metus mokytis, o galiausiai ir dirbti tai, kas neteikia džiaugsmo ir kelia depresiją“, – sako Simonas.

Jo teigimu, nereikia savęs nuvertinti, priešingai – išdrįsti pamėginti. Tiesa, tuomet komisijai pristatyta jo komandos idėja, skirta elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrai, jokio prizo nelaimėjo. Kaip jis pats pripažįsta, tai nebuvo unikalus sprendimas, tačiau jaunajam verslininkui tai suteikė itin vertingos patirties.

„Žinoma, tuomet ir pats turėjau tik minimalias žinias, kaip reikia vystyti verslą, nuo ko pradėti, kas yra svarbiausia, kaip pateikti idėją ir ją pristatyti. Tačiau visa kritika ir nesėkmės yra pačios geriausios dovanos, nes, tai –  greičiausias ir efektyviausias būdas mokytis“, – sako jis. Nepaisant vadinamųjų „nesėkmių”, dabar Simonas yra platformos, kuri kuria viešą įkrovimo stotelių tinklą elektromobiliams, bendraįkūrėjas. Ji apjungia viešų vietų savininkus (pvz: restoranai, prekybos centrai, sporto salės), įkrovimo stotelių įrangos gamintojus ir elektromobilių vairuotojus.

„Ši programa padėjo suprasti, ką noriu daryti toliau. Kas man patinka ir kam randu papildomos energijos. Įgijau daugiau drąsos, taip pat patobulėjo tokie įgūdžiai kaip sprendimų priėmimas, kritinis mąstymas, problemų sprendimas. Atsirado kertinės žinios, ko reikia verslo plėtojimui, įgijau vertingų pažinčių”, – programą apibendrina S. Kukšas. „Futurepreneurs“ programa Simonui buvo lyg pagrindas sėkmingam idėjos vystymui – vos prieš kelias savaites jis grįžo iš Suomijos, kur dalyvavo „Sampo Accelerator“ programoje.

Norinčių būti startuoliais daugėja

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorės Laimos Kaušpadienės teigimu, programos dalyviai savo kailiu turi galimybę patirti, ką reiškia kurti ateities verslą skirtingose srityse: „Tris mėnesius trunkančios programos metu dalyviai žinių semiasi penkiose praktinėse mokymų sesijose, kurių metų padedami lektorių analizuoja bei apsibrėžia kuriamo verslo tikslus, identifikuoja potencialius klientus ir galimus partnerius, konstruoja savo verslo modelio juodraštį, kartu su profesionalais diskutuoja ir ieško būdų, kaip pritraukti investicijų“, – sako ji. 

„Šiemet, programai vykstant jau trečiąjį kartą, sulaukta beveik 200 paraiškų, finale pasirodė 16 komandų. Tai mums rodo, kad programos aktualumas neblėsta” - sako projekto koordinatorė Julija Maslinskaitė. Jos teigimu, programa kasmet sulaukia ne tik naujų dalyvių susidomėjimo, bet su naujomis idėjomis sugrįžta ir ankstesnių metų programos dalyviai.

Kuria įvairius produktus

J. Maslinskaitės teigimu, ankstesniais metais daugiausia idėjų pristatyta informacinių ir komunikacinių technologijų srityje (mobiliosios programėlės, web platformos ir t.t.), o šiais metais didžioji dalis komandų nusprendė kurti fizinius produktus (pvz., išmanus suoliukas, matuojantis oro taršą; apyrankė, nuolat sekanti širdies ritmą ir informuojanti apie sveikatos problemas; išmanios daiktų saugojimo sistemos; gamtai draugiški maišeliai ir pan.). 

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ,,LinkMenų fabrike” vykusio renginio metu geriausios idėjos apdovanojimas ir 1000 eurų prizas atiteko komandai „KIDnGO“, kuri programoje pristatė dalinimosi principu sukurtą internetinę platformą, skirtą keliaujantiems tėvams, kurie galės išsinuomoti vaikiškus daiktus iš vietinių tėvų. Tai suteiks galimybę ne tik įdarbinti savo retai naudojamą vežimėlį, dviratį, kėdutę ar kokį nors žaislą, bet ir gauti sau būtiną daiktą net ir atokiausiame pasaulio kampelyje. Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko įsteigtą tvariausios verslo idėjos apdovanojimą gavo komanda „Ekoperal“, kurianti daugkartinio naudojimo maišelius, pagamintus iš antrinių žaliavų. 

VGTU „LinkMenų fabriko“ įsteigtą apdovanojimą už geriausią siūlomą hardware, fizinį produktą gavo komanda „Assembly point“, pristačiusi išmanų sprendimą viešosioms erdvėms – suoliuką, papildytą oro taršos matuokliu, stebėjimo kameromis, sumanaus mobilumo sprendimais (el. paspirtukų ar dviračių nuomos punktu). Šios komandos sprendimas buvo pripažintas ir geriausia sumanaus mobilumo idėja bei apdovanotas „Contrarian Ventures“ prizu.

Na, o daugiausiai žadančia idėja „Futurepreneurs“ programoje paskelbta nebenaudojamų elektronikos prietaisų ir plastikinių pakuočių perdirbimo į nanodaleles technologija, kurią komisijai pristatė komanda „Restart“. Ši komanda apdovanota „Katalista Ventures“ įsteigtu prizu.

Visos programos metu dalyviams padėjo mentoriai, savo sričių profesionalai, kurie jaunuoliams perteikė savo žinias, dalijosi įžvalgomis ir patarimais. Na, o komisiją šiemet sudarė stiprus verslo branduolys - atstovai iš „Sampo Accelerator“ (Suomija), „Katalista Ventures“ ir „Contrarian Ventures“, „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“, VGTU „LinkMenų fabriko“ ir „Western Union“. 

Saulėtekio slėnio ir technologijų parko direktorės Laimos Kaušpadienės teigimu, trečius metus sėkmingai gyvuojanti programa būsimus startuolius sukvies ir kitais metais: „Planuojame programą tęsti, kiekvienais metais ją tobuliname, įtraukiame į mentorių ir lektorių ratą vis naujų žmonių, o dabar dar galime pasidžiaugti ir tuo, kad „Futurepreneurs“ programa bus oficialiai integruota į Aeronautikos inžinerijos magistrantūros studijų programą Vilniaus Gedimino technikos universitete“.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.