Pirkėjai kartu su „Lidl“ vaikų dienos centrams šiemet jau paaukojo per 44 tūkst. eurų

„Lidl“ pirkėjai, į taromatus grąžinantys plastikinę užstato tarą, vis dažniau ir dosniau spaudžia mygtuką „Aukoti“. Per pirmuosius devynis metų mėnesius socialiniam projektui „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ gyventojai skyrė daugiau nei per visus praėjusius metus. Prekybos tinklas padvigubina pirkėjų grąžinant užstato tarą paaukotą sumą, tad vien per trečią šių metų ketvirtį vaikų dienos centrus kuruojančioms organizacijoms gyventojai ir „Lidl“ drauge skyrė per 17 tūkst. eurų. Paramos gavėjai sako, kad šios lėšos yra itin svarbios organizacijų veiklos tęstinumui užtikrinti ir nuolatinei galimybei padėti centrų globojamiems vaikams.

 „Lidl“ nuotr.
 „Lidl“ nuotr.
 „Lidl“ nuotr.
 „Lidl“ nuotr.
 „Lidl“ nuotr.
 „Lidl“ nuotr.
 „Lidl“ nuotr.
 „Lidl“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2019-10-14 14:28, atnaujinta 2019-10-14 15:13

Paaukotos lėšos – nenutrūkstamai pagalbai

Maltos ordino pagalbos tarnybos, vienos iš paramą gaunančių organizacijų, generalinės sekretorės Dalios Kedavičienės teigimu, „Lidl“ ir gyventojų aukojamos lėšos padeda išlaikyti vaikų dienos centrus ir nenutrūkstamą pagalbą vaikams tais laikotarpiais, kai trūksta finansavimo.

„Mums be galo svarbu, kad šias lėšas galime panaudoti ten, kur jų labiausiai reikia, ir skirti išlaidoms, kurių negali padengti kiti šaltiniai. Žinome, kad kitų metų pradžioje valstybės finansavimo teks laukti 2-3 mėnesius. Norėdami, kad dienos centrai galėtų veikti ir tuo metu, turime taupyti jau dabar. Šio projekto parama mums suteikia galimybes užtikrinti veiklos tęstinumą tokiais sudėtingais mėnesiais“, – teigia „Maltiečių“ vadovė.

Dosnesnė parama – daugiau galimybių vaikams

Dosniausi gyventojai praėjusį ketvirtį buvo rugpjūtį, tą mėnesį pirkėjai, grąžinantys plastiko užstatą į taromatus, vaikų dienos centrams skyrė beveik 3,5 tūkst. eurų. Bendra per pastaruosius tris mėnesius pirkėjų ir „Lidl“ paaukota suma, netrukus pasieksianti vaikų dienos centrus kuruojančias organizacijas, yra beveik 6 tūkst. eurų didesnė negu praėjusių metų trečiąjį ketvirtį. Per visus 2019-uosius „Lidl“ kartu su gyventojais vaikų dienos centrams skirta parama jau perkopė 44 tūkst. eurų.

D. Kedavičienė pasakoja, kad didėjanti projekto „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ parama leidžia ne tik savarankiškai spręsti labiausiai „skaudančias“ dienos centrų problemas, bet ir suteikti daugiau galimybių globojamiems vaikams. Dalis lėšų skiriama tokiems kasdieniams poreikiams kaip centrus lankančių vaikų maitinimas ar patalpų remontas, tačiau parama suteikia organizacijoms galimybes ir dovanoti vaikams nepamirštamų įspūdžių.

„Mažiesiems dienos centrų lankytojams surengėme išvyką į Vilnių – kai kurie vaikai Lietuvos sostinę tos kelionės metu pamatė pirmą kartą. Šią išvyką jie prisimins ilgai – ekskursijos metu vaikai aplankė Prezidentūrą, pabendravo su pirmąja šalies ponia“, – pasakoja „Maltiečių“ atstovė.

Pasak pašnekovės, ateityje gaunamą paramą organizacija planuoja skirti aktyvesniam vaikų dienos centrų bendradarbiavimui – mainų vykdymui, taip vaikams sudarant daugiau galimybių keliauti ir pamatyti Lietuvą. Šiuo metu „Maltiečių“ prižiūrimus vaikų dienos centrus lanko beveik 400 mokyklinio amžiaus vaikų.

Visa parama – per 90 tūkst. eurų

Prekybos centro „Lidl“ vykdomas projektas – inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. Surinktas aukas ir padvigubinę sumą „Lidl“ skiria vaikų dienos centrus koordinuojančioms „Maltos ordino pagalbos tarnybos“, „Gelbėkit vaikus“ ir „Caritas“ organizacijoms.

Pirmaisiais projekto metais pirkėjai paaukojo per 20 tūkst. eur, antra tiek prie projekto prisidėjo „Lidl Lietuva“ ir vaikų dienos centrams skyrė 41,8 tūkst. eurų. Per visą projekto laikotarpį vaikų dienos centrams jau yra surinkta paramos už daugiau nei 90 tūkst. eurų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 300 vaikų dienos centrų, o juose galimybę lankytis turi apie 20 tūkst. vaikų iš sunkiai besiverčiančių šeimų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.