Klaipėdos įmonėse ruošiamos kliūtys kvapų taršai

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje sudaryta darbo grupė aiškinosi, kokios situacijos dėl smarvės laukti šiltuoju metų laikotarpiu.

„Klaipėdos vanduo“ numatė priemones, kurios padėtų sumažinti blogą nuotėkų kvapą.<br>V.Skaraičio asociatyvi nuotr.
„Klaipėdos vanduo“ numatė priemones, kurios padėtų sumažinti blogą nuotėkų kvapą.<br>V.Skaraičio asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 19, 2020, 6:13 PM

Speciali darbo grupė iš savivaldybės ir atsakingų institucijų atstovų domėjosi, kokias kvapų mažinimo priemones 2020 metais taikys bendrovės „Klaipėdos vanduo“ ir „Branda“.

„Klaipėdos vanduo“ Pardavimų departamento direktorė Eglė Alonderienė patikino, kad šį pavasarį ketinama užbaigti pernai pradėtus darbus – iki kovo 18 d. bus uždengti gravitaciniai tankintuvai.

Kita bendrovės „Klaipėdos vanduo“ kvapų mažinimo programos priemonė – jų mažinimas nuotekose. Darbų numatoma imtis  tuomet, kai atšils orai – nuo gegužės 1 d. iki spalio 30 d.

Kvapus mažinančios medžiagos bus įterpiamos 6-oje nuotekų siurblinėje tam, kad valyklą, esančią Dumpių kaime, pasiektų kiek įmanoma mažiau „kvapios“ nuotekos.

Vandens tiekimo įmonė taip pat numato kvapus mažinančią medžiagą įterpti į dumblo sumaišymo talpą prieš pūdytuvus – norima sumažinti kvapo emisiją iš šios talpos alsuoklių.

Viena iš aštuonių „Klaipėdos vandens“ šiais metais numatytų priemonių – tai kvapų, o kartu ir sukaupto sausinto dublo kiekio mažinimas Dumpių nuotekų valyklos dumblo saugojimo aikštelėse. 

Tikimasi, kad bendrovei „Klaipėdos vanduo“ įgyvendinus šiems metams suplanuotas kvapų mažinimo priemones, kvapų tarša pastebimai sumažės.

Tuo tarpu darbai, apie kuriuos atsakingų institucijų atstovams papasakojo bendrovės „Branda“ direktorius Evaldas Stakė, darbo grupės nariams sukėlė daugiau klausimų.

Nepaisant to, kad šios įmonės kvapų tarša viršijo maksimalius kvapų taršos vienetus, įmonė nepateikė jokios plano, kaip 2020 metais numato mažinti kvapų taršą.

Kvapų mažinimo priemonių plano pasigedo ir pasitarime dalyvavę Visuomenės sveikatos centro atstovai, kurie be kita ko iki posėdžio negavo atsakymų į savo paklausimus.

„Branda“ yra numačiusi atlikti poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūras, tačiau kada realiai tai bus padaryta – neaišku.

Be kita ko, „Brandos“ atstovas užsiminė apie įmonės ketinimus vykdyti šalutinių gyvūnų produktų ir kitų bioskaidžių atliekų, turinčių specifinį kvapą, priėmimą ir rūšiavimą (šiuo metu ši veikla yra uždrausta), todėl susirinkusiems ir bendruomenės atstovams kilo pagrįstų abejonių, ar kvapų taršos mažinimui nekils papildomų grėsmių.

Išvados dėl bendrovės „Branda“ indėlio į kvapų mažinimą ketinama daryti tada, kai bus atliktas poveikio aplinkai vertinimas. Pareikalauta, kad įmonė pakartotinai per mėnesį pateiktų pagrįstą kvapų taršos mažinimo priemonių planą.

„Galima tikėtis, kad šylant orui nemalonių kvapų mieste bus mažiau – patys taršiausi AB „Klaipėdos vanduo“ įrenginiai bus uždengti“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.