Iniciatyva „NE plastiko bangai“ plečiasi – sprendimai tvariam grynųjų pinigų pervežimui ir tvarkymui

Kovai su tarša Kuršių Nerijoje praėjusiais metais suburta iniciatyva „NE plastiko bangai“ plečiasi ir į savo gretas kviečia kasdienėje veikloje taršos mažinimo sprendimus taikančius visoje Lietuvoje veikiančius verslus. Prie šio judėjimo skelbia prisijungianti tarptautinė apsaugos ir grynųjų pinigų tvarkymo įmonė „G4S Lietuva“, kuri pirmoji šiame sektoriuje Lietuvoje pristato aplinkai draugišką naujovę – iš biologiškai skaidomo plastiko pagamintas ir gryniesiems pinigams surinkti naudojamas inkasacines pakuotes. Planuojama, kad įmonės investicijos į šią inovaciją sieks iki 50 tūkst. eurų per metus.

  123rf.com nuotr.
  123rf.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 5, 2020, 10:14 AM

„Ši iniciatyva sukurta siekiant mažinti plastiko naudojimą renginiuose, apsiperkant ir kitose gyventojų kasdienėse situacijose, tačiau šiandien jau pasiekėme, kad atsakingus, investicijų reikalaujančius sprendimus priima ir bendrovės, kurių veikla susijusi tik su verslo sektoriumi, o sprendimai nėra matomi visuomenei. Tai rodo augantį verslo sąmoningumą bei darkart patvirtina, jog prie taršos mažinimo savo veikla gali prisidėti kiekvienas“, – sako vienas iš „NE plastiko bangai“ iniciatorių Naglis Nasvytis.

Diegiama naujovė apsaugos ir grynųjų pinigų tvarkymo įmonei kainuos iki 25 proc. daugiau nei iki šiol naudotos grynųjų pinigų pervežimui skirtos inkasacinės pakuotės. Tačiau, pasak vykdomojo direktoriaus Raimondo Bučio, ši neatlygintina investicija yra įmonės socialinės atsakomybės ir visos įmonių grupės patvirtintos ilgalaikės tvarumo politikos dalis.

„Savo veikloje kasmet panaudojame iki vieno milijono įvairaus dydžio inkasacinių maišų, kurie yra vienkartiniai. Mūsų klientų surinktų pinigų tvarkymo procese naudojamas medžiagas visada rūšiavome ir tvarkėme atsakingai, tačiau kirbėjo mintis, kaip prisidėti prie plastiko mažinimo aplinkoje, kokias inovacijas galėtume panaudoti, – sako „G4S Lietuva“ vykdomasis direktorius. – Prekybos centrams, kitoms mažmenos įmonėms šiuo atžvilgiu paprasčiau – pakanka plastikines pakuotes keisti popierinėmis arba naudoti itin ploną biodegraduojantį plastiką. Klientų grynųjų pinigų surinkimui naudojamos inkasacinės pakuotės turi atitikti tam tikrus specifinius saugos reikalavimus, kad būtų užtikrintas grynųjų pinigų pervežimo saugumas, todėl turėjome ieškoti atitinkamo technologinio sprendimo.“

Tarptautinės apsaugos ir grynųjų pinigų tvarkymo įmonės užsakymu pagamintos inkasavimo pakuotės yra sukurtos iš biologinių polimerų. Po panaudojimo, patekusios į atliekų surinkimo vietas, tokios pakuotės tampa ten besiveisiančių mikrobų maistu ir suyra per pusmetį, o tai, pakuočių gamintojo atstovo UAB „Vertybių sauga“ teigimu, yra labai greitas laiko tarpas, atsižvelgiant į pagal reikalavimus privalomą šių maišų gamybos technologiją. Biologiniai polimerai suyra iki komposto ir gali būti naudojami augalams tręšti.

Kol kas savaime suyrančio plastiko inkasacinės pakuotės yra išskirtinai „G4S Lietuva“ iniciatyva, tačiau tikimasi, kad ją perims visi grynųjų pinigų tvarkytojai Lietuvoje. Plastiko gamintojams atstovaujančios asociacijos „Plastics Europe Market Research Group“ duomenimis, Europoje veikiančių verslo sektorių plastiko poreikis gamybai siekia daugiau nei 50 mln. tonų per metus. Didžioji dalis, beveik 40 proc., tenka plastikines pakuotes ir maišelius gaminantiems sektoriams. Socialiai atsakingos įmonės jau įtraukia plastiko mažinimo tikslus į savo strategiją, siūlydamos ekologiškų pakuočių alternatyvas vartotojams bei darbuotojams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.