Tarptautinės organizacijos perspėja apie galimą maisto krizę

Trijų tarptautinių organizacijų vadovai trečiadienį perspėjo dėl pasaulinio maisto stygiaus, jeigu valdžios institucijos nesugebės tinkamai suvaldyti dabartinės koronaviruso krizės.

Pasak Qu Dongyu, būtina užtikrinti, kad bet kokios su prekyba susijusios priemonės nenutrauktų aprūpinimo maisto produktais grandinės.<br>„Scanpix“ nuotr.
Pasak Qu Dongyu, būtina užtikrinti, kad bet kokios su prekyba susijusios priemonės nenutrauktų aprūpinimo maisto produktais grandinės.<br>„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 1, 2020, 5:32 PM

Daugelis vyriausybių savo šalyse paskelbė karantino priemones, dėl kurių smarkiai sulėtėjo tarptautinė prekyba ir sutriko maisto tiekimo grandinės.

Žmonėms priverstinai izoliuojantis kylančios paniško pirkimo bangos jau pademonstravo tiekimo grandinių pažeidžiamumą – daugelyje šalių prekybos centrų lentynos buvo iššluotos.

„Netikrumas dėl maisto prieinamumo gali paskatinti eksporto suvaržymo bangą, sukuriant stygių pasaulinėje rinkoje“, – bendrame kreipimesi teigė Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) vadovas Qu Dongyu, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas bei Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) direktorius Roberto Azevedo.

„Tęsiantis karantinui dėl COVID-19 būtina imtis visų pastangų, siekianti užtikrinti, kad prekyba vyktų kiek įmanoma laisviau, ypač kad nepradėtų stigri maisto“, – sakoma jų pranešime.

„Imantis veiksmų piliečių sveikatai ir gerovei apsaugoti šalys turėtų užtikrinti, kad bet kokios su prekyba susijusios priemonės nenutrauktų aprūpinimo maisto produktais grandinės“, – pridūrė organizacijų vadovai.

Ilgesnį laiką galiojantys nurodymai gyventojams izoliuotis ir judėjimo suvaržymai gali sutrikdyti žemės ūkio produktų gamybą, nes trūks darbo jėgos ar nebus galimybės tiekti produktų rinkoms.

„Tokie sutrikdymai, įskaitant žemės ūkio ir maisto pramonės darbuotojų judėjimo varžymą ir maisto produktų konteinerių ilgai trunkančius užlaikymus pasienyje, lemia trumpai vartoti tinkamų produktų sugedimą ir didėjantį maisto švaistymą“, – pabrėžė trys lyderiai.

Jie taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę apsaugoti darbuotojus, prisidedančius prie maisto produktų gamybos, perdirbimo ir platinimo – tiek jų pačių, tiek kitų žmonių sveikatos labui, taip pat siekiant išlaikyti veikiančias maisto produktų tiekimo grandines.

„Tokiais laikais kaip šie yra būtinas didesnis, o ne mažesnis tarptautinis bendradarbiavimas“, – sakoma pranešime.

„Privalome užtikrinti, kad mūsų atsakas į COVID-19 netyčia nesukurtų nepagrįsto būtiniausių prekių stygiaus ir nepaaštrintų bado bei nepakankamo maitinimosi“, – pažymėjo FAO, PSO ir PPO.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.