Šiemet pasirašyta sutartis dėl stacionarinės slaugos paslaugų apmokėjimo apdraustiesiems už 664 050 eurų metinę sumą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.
Įdomu tai, kad, kaip pavyko sužinoti portalui lrytas.lt, šių metų sausio mėnesį VšĮ Paliatyviosios pagalbos ir šeimos sveikatos centras oficialiu raštu informavo Klaipėdos TLK, kad savo įstaigoje turi 40 slaugos ir 12 paliatyviosios slaugos lovų.
Valstybinė ligonių kasa patikino, kad jos padalinys Klaipėdoje yra sudaręs sutartį dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo su VšĮ Paliatyviosios pagalbos ir šeimos sveikatos centru. Su „Klaipėdos hospisu“, kuris veiklą vykdo tuo pačiu adresu kaip ir minėtas centras, Klaipėdos TLK sutarties neturi.
Ligonių kasos kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prašydamos išaiškinti, kokia yra VšĮ Paliatyviosios pagalbos ir šeimos sveikatos centro, su kuriuo sudaryta sutartis dėl paslaugų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), dabartinė licencijos būklė.
Gali netekti higienos paso
Klaipėdos
hospisas iki trečiadienio vakaro turėjo pateikti NVSC informaciją apie tai, kaip įvykdė tikrintojų jiems pateiktus nurodymus.
Pasak NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, šiuo metu yra tikrinama iš hospiso gauta informacija, rašo naujienų agentūra ELTA.
R.Grigaliūnas negalėjo pasakyti, ar realu įstaigai netekti higienos paso.
NVSC anksčiau skelbė, jog atliktus patikinimą paaiškėjo, kad 38 pacientus slaugęs
hospisas higienos pasą turėjo tik vienai lovai.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovė Rolanda Lingienė aiškino, kad po to, kai įstaiga kreipiasi prašydama higienos paso, NVSC darbuotojai lankosi patalpose ir jas tikrina, tačiau tokia apimtimi, kokia nurodyta prašyme. „Mes neturime teisės vaikščioti po patalpas, apie kurias nebuvo pranešta“, – aiškino R.Lingienė.
Be to, NVSC atstovai teisę dar kartą patikrinti higienos pasą gavusią įstaigą turi tik po metų. Padaryti tą anksčiau galima tik tuo atveju, jei gauti skundai dėl veiklos.
Paprašyta paaiškinti, kodėl toks skirtumas tarp Ligonių kasų ir NVSC turimos informacijos apie lovų skaičių, R.Lingienė dar kartą patvirtino, kad NVSC yra išdavusi higienos pasą tik vienai lovai, o kito pagrindo ir teisės lankytis įstaigoje centro darbuotojai neturėjo.
Šioje įstaigoje koronavirusu užsikrėtė 33 globotiniai, du iš jų mirė. Taip pat susirgo 12 darbuotojų, dėl ko buvo kilę problemų dėl hospiso veiklos tęstinumo.
Hospiso vadovai anksčiau šią savaitę sakė, jog jiems pavyko rasti naujų darbuotojų, galinčių tęsti asmenų slaugymą. Siekiama užtikrinti, kad pacientai toliau būtų gydomi hospise, tačiau jo vadovai ir anksčiau teigė, kad sutvarkyti situacijos dėl higienos paso jiems taip greitai nepavyks.