Jau aišku, kaip reikės dirbti biuruose: atnaujintos rekomendacijos

Švelninant karantino sąlygas, Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį atnaujino rekomendacijas įstaigoms, organizacijoms bei įmonėms, kaip organizuoti darbą.

Ministerija ir toliau pataria esant galimybėms leisti darbuotojams dirbti iš namų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ministerija ir toliau pataria esant galimybėms leisti darbuotojams dirbti iš namų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ministerija ir toliau pataria esant galimybėms leisti darbuotojams dirbti iš namų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ministerija ir toliau pataria esant galimybėms leisti darbuotojams dirbti iš namų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 27, 2020, 12:56 PM, atnaujinta Apr 27, 2020, 1:42 PM

Ministerija ir toliau pataria esant galimybėms leisti darbuotojams dirbti iš namų, tačiau, jei tai neįmanoma, viena esminių ministerijos rekomendacijų darbdaviams – atnaujinti darbą biuruose etapais, kol kas neleisti grįžti vyresniems nei 60 metų darbuotojams ar sergantiems lėtinėmis ligomis. Taip pat raginama išlaikyti būtiną 2 metrų atstumą tarp darbo vietų.

Įstaigų, įmonių, organizacijų vadovai turėtų užtikrinti, kad įstaigoje dirbtų tik sveiki darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių. Darbuotojų sveikata turi būti nuolat stebima.

„Darbo vietos turėtų būti įrengtos taip, kad tarp darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas arba darbo vietos turi būti atskirtos pertvaromis. Siekiant užtikrinti, kad kuo mažiau darbuotojų dirbtų toje pačioje patalpoje, darbo vietas rekomenduojama įrengti posėdžių salėje, valgykloje, kitose iki tol nenaudojamose įstaigos patalpose“, – nurodo SAM.

Taip pat nurodoma, jog darbdaviai turėtų apriboti darbuotojų kontaktą – esant būtinybei, jis neturėtų būti ilgesnis nei 15 minučių. Taip pat rekomenduojama sureguliuoti dirbančiųjų pertraukų laiką, kad vienu metu kuo mažiau žmonių būtų kavinėje, personalo kambaryje ar virtuvėje. Susirinkimus ir pasitarimus taip pat patariama organizuoti nuotoliniu būdu, per nuotolį aptarnauti ir lankytojus bei klientus.

Jei klientai neišvengiamai turi būti aptarnaujami vietoje, jiems privaloma užtikrinti bent 10 kv. metrų patalpų plotą, vienas nuo kito klientai ir lankytojai turi laikytis 2 metrų atstumu, visi privalo dėvėti apsaugines veido kaukes.

Pagal rekomendacijas, šalia įėjimų į įstaigą ir įstaigos patalpose darbuotojams turi būti sudaryta galimybė rankų dezinfekcijai, patalpos turėtų būti vėdinamos ne rečiau kaip kartą per valandą plačiai atidarius langus.

Prie įėjimo į įstaigą ar įmonę taip pat turi būti pateikta aiški informacija apie būtinybę laikytis higienos, rekomendaciją nesilankyti rizikos grupės asmenims.

Durų rankenas, laiptinės turėklus, elektros jungiklius, kėdžių atramas ir kitus dažnai liečiamus paviršius rekomenduojama valyti ne rečiau kaip du kartus per dieną.

Nuo pirmadienio švelnėjant karantino sąlygoms, su tam tikrais ribojimais dirbti leidžiama lauko kavinėms, grožio salonams, kultūros ir laisvalaikio įstaigoms, galima bus sportuoti lauke, tikintiesiems duris šią savaitę, išskyrus sekmadieniais, atvers bažnyčios. Visose srityse veikla atnaujinama laikantis griežtų saugumo reikalavimų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.