Su finansiniais sunkumais susiduriantiems verslams – garantijos paskoloms ir sąskaitoms

Įmonės, dėl COVID-19 protrūkio susidūrusios su lėšų trūkumu, savo stabilumui užtikrinti ir likvidumui pagerinti gali pasinaudoti skatinamosiomis finansinėmis priemonėmis, padėsiančiomis palengvinti finansinių sandorių finansavimą ir sumažinti finansavimo riziką.

 INVEGA projektų vadovė Ieva Petkevičiūtė.
 INVEGA projektų vadovė Ieva Petkevičiūtė.
 INVEGA vyresnioji projektų vadovė Sigita Rutkauskaitė.
 INVEGA vyresnioji projektų vadovė Sigita Rutkauskaitė.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 11, 2020, 12:02 PM, atnaujinta May 12, 2020, 2:51 PM

Kreiptis dėl pasinaudojimo finansinėmis priemonėmis „Portfelinės garantijos paskoloms 2“ ir „Portfelinės garantijos faktoringo sandoriams 2“ įmonės gali kreipti jau dabar.

Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) duomenimis, portfelinėms garantijoms už paskolas numatyta skirti iki 85 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų, o portfelinėms garantijoms už faktoringo sandorius – 10 mln. eurų INVEGOS fondo lėšų, tokiu būdu garantuojant sandorių už maždaug 50 mln. Eur.

Pagalba įmonėms, kurių apyvartą sumažino koronavirusas

Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai bei didelės įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso poveikio sumažėjo daugiau kaip 30 proc., o generuojami finansiniai srautai tapo nepakankami turimiems įsipareigojimams dengti, gali pasinaudoti portfelinėmis garantijomis paskoloms pagal priemonę „Portfelinės garantijos paskoloms 2“.

Į garantuotą portfelį gali būti įtraukiamos apyvartinės paskolos, skirtos įmonių likvidumui palaikyti, suteiktos ne anksčiau kaip 2020 m. kovo 16 d., taip pat anksčiau pasirašytos negarantuotos investicinės ir apyvartinės paskolos, kurioms ne anksčiau kaip 2020 m. kovo 16 d. prailgintas įmokų grąžinimo grafikas ar taikomas įmokų grąžinimo atidėjimas, nebloginant kitų paskolos grąžinimo sąlygų.

INVEGA vyresnioji projektų vadovė Sigita Rutkauskaitė atkreipia dėmesį, kad kreiptis dėl šios priemonės gali tik tos įmonės, kurios 2019 m. gruodžio 31 d. nebuvo pripažintos sunkumų patiriančiomis, nes priemonė skirta pagelbėti verslams, kurie su sunkumais susidūrė tik koronaviruso akivaizdoje.

„Kliūtimi įtraukti paskolas į garantuotą portfelį gali tapti ir tai, kad paskolos gavėjas vykdo finansinę veiklą, išskyrus atvejus, kai vystomos finansinės technologijos, arba jei paskolos gavėjas tiesiogiai veikia ginklų ir šaudmenų, tabako ir tabako gaminių bei distiliuotų alkoholinių gėrimų gamybos, perdirbimo bei prekybos sektoriuose, o paskola skirta gyvenamųjų butų įsigijimui, investicijoms į gyvenamųjų butų būklės pagerinimą arba investicijoms į azartinių lošimų organizavimu užsiimančias įmones“, – sako S. Rutkauskaitė.

Kiekviena į šios priemonės portfelį įtraukta paskola ar lizingo sandoris bus garantuojamas 80 proc. garantijos dydžiu. Paskolos dydis priklauso nuo įmonės darbuotojams per metus priskaitytų atlyginimų sumos, įmonės apyvartos, o maksimali suma negali viršyti 5 mln. eurų.

Paskolos gali būti įtraukiamos į garantuotą portfelį ne vėliau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d., o teikiamos ne ilgesniam kaip 6 metų laikotarpiui.

Dėl galimybių pasinaudoti portfeline garantija galima kreiptis į bet kurią iš finansų įstaigų, pasirašiusių bendradarbiavimo sutartis su INVEGA: AB „Mano bankas“, UAB „Noviti“, UAB „SME finance“, AB „Šiaulių bankas“, „Unicredit Leasing“, Rato kredito unija ir Lietuvos centrinė kredito unija.

Teikiamos garantijos sąskaitų finansavimui

„Portfelinės garantijos faktoringo sandoriams 2“ yra skirtos labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms palankesnėmis sąlygomis gauti finansavimą faktoringo forma prekybiniams sandoriams įgyvendinti ir taip sureguliuoti apyvartinių lėšų trūkumą bei vystyti veiklą.

Faktoringu vadinamas įmonės išrašytų sąskaitų išankstinis apmokėjimas, arba kitaip – sąskaitų finansavimas. Įmonės, susidomėjusios portfelinėmis garantijomis faktoringo sandoriams, turi kreiptis į finansų tarpininką, pasirašiusį bendradarbiavimo sutartį su INVEGA – bendroves „SME Finance“ ir „Faktoro“. Artimiausiu metu INVEGA planuoja pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su „PayRay“, „Factris LT1“. Todėl įmonės galės pačios pasirinkti, kuris finansų tarpininkas joms yra priimtiniausias sandoriams garantuoti. Įmonių paraiškas individualiai nagrinėja ši finansų įstaiga, vadovaudamasi savo vidaus tvarkomis ir procedūromis.

„Kiekvienam faktoringo sandoriui bus suteikiama 80 proc. garantija, o didžiausia vieno faktoringo limito suma – 1,875 mln. eurų, įmonių, vykdančių krovinių vežimo keliais veiklą, – 937,5 tūkst. eurų“, – sako INVEGA projektų vadovė Ieva Petkevičiūtė.

Maksimalus faktoringo sandorio finansavimo laikotarpis – 12 mėnesių, kuriam pasibaigus su verslo subjektu gali būti sudaromas naujas faktoringo sandoris.

Išsamią informaciją apie Portfelines garantijas paskoloms bei garantijas faktoringo sandoriams bei galimybes sąlygas pasinaudoti priemonėmis – INVEGOS puslapyje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.