„Ignitis grupei“ pateiktas ieškinys – akcininkai gali netekti sutartos privilegijos

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ rugpjūčio 3 dieną gavo Vilniaus apygardos teismo pranešimą apie antrinės bendrovės „Ignitis gamyba“ akcininko ieškinį. Bendrovės vertinimu, dėl ieškinio iškilo grėsmė smulkiųjų akcininkų pirmumo teisei įsigyti „Ignitis grupės“ akcijas pirminio viešo akcijų siūlymo metu.

Ieškovas prašo skirti ekspertizę teisingai „Ignitis gamybos“ akcijos kainai nustatyti.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ieškovas prašo skirti ekspertizę teisingai „Ignitis gamybos“ akcijos kainai nustatyti.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2020-08-04 17:07

Anot „Ignitis grupės“, pateiktu ieškiniu teismo prašoma nustatyti teisingą išperkamos vienos paprastosios vardinės „Ignitis gamybos“ akcijos kainą, kurią „Ignitis grupė“ turi sumokėti akcininkui už iš jo išperkamas „Ignitis gamybos“ akcijas.

Taip pat ieškovas prašo skirti ekspertizę teisingai „Ignitis gamybos“ akcijos kainai nustatyti.

Dėl gauto ieškinio „Ignitis grupė“ turės iš naujo įvertinti, ar galės smulkiesiems „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamybos“ akcininkams, pardavusiems savo akcijas bendrovei oficialaus siūlymo metu, taikyti pirmumo teisę įsigyti „Ignitis grupės“ akcijas pirminio viešo siūlymo metu, kaip buvo susitarta.

Susitarime buvo numatyta, kad minėtų antrinių įmonių akcininkai turės pirmumo teisę pirminio viešo akcijų siūlymo metu įsigyti „Ignitis grupės“ akcijų už sumą, kuri yra lygi akcininko turėtam akcijų kiekiui, padaugintam iš 0,88 Eur vienos akcijos kainos (ESO atveju) arba 0,64 Eur vienos akcijos kainos („Ignitis gamybos“ atveju), pridedant 2020 metais už 2019 metus išmokėtų dividendų sumą, proporcingą akcininko turėtų akcijų skaičiui.

Bendrovės teigimu, viena iš susitarimo sąlygų buvo ta, kad susitarimas neteks galios, jei teisme bus iškelta bet kokia byla, kurios ginčo objektas būtų susijęs su ESO arba „Ignitis gamybos“ privalomo akcijų pardavimo kainos arba sprendimų dėl kainos ginčijimu.

Iki rugpjūčio 17 dienos vyksta privalomas antrinių jos įmonių ESO ir „Ignitis gamyba“ akcijų pardavimas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: iškilminga projekto „Europos burės 2023“ apdovanojimų ceremonija