„Ignitis gamyba“ įrengė didžiausią saulės elektrinę Lietuvoje

Bendrovė „Ignitis gamyba“ šalia Elektrėnų, Obeniuose baigė 3 MW saulės elektrinės įrengimo darbus. Pirmadienį buvo gautas elektros gamybos leidimas, tad „Ignitis saulės parkų“ platformos klientai jau gali naudotis šios elektrinės pajėgumais.

„Ignitis" nuotr.
„Ignitis" nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2020-09-28 15:12, atnaujinta 2021-02-03 14:17

Naują 3 MW jėgainę prijungus prie jau nuo vasaros veikiančios 1 MW elektrinės, Obeniuose veikia 4 MW saulės elektrinė ir tai yra šiuo metu didžiausias veikiantis saulės parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Bendras 4 MW saulės elektrinės užimamas plotas yra apie 5,5 hektaro.

„Šis projektas įrodo, kad „Ignitis gamyba“ yra patikima saulės elektrinių vystytoja, tesinti pažadus klientams ir partneriams. Šiai dienai vis dar esame vieninteliai „Ignitis saulės parkų“ platformos vystytojai, kurių siūlomos saulės elektrinės jau yra įrengtos, gamina elektros energiją ir teikia naudą klientams.

Pavasarį įrengėme 1 MW saulės elektrinę, kurios generuojama „žalia“ elektros energija klientai jau naudojasi nuo vasaros pradžios, o dabar turime didžiausią veikiančią saulės jėgainę Baltijos šalyse. Džiaugiamės, kad savo darbais prisidedame prie Lietuvoje pagaliau vykstančio saulės energetikos progreso“, – teigia „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Antrojo plėtros etapo metu „Ignitis gamybos“ 16 žmonių komanda per mėnesį sumontavo beveik 10 tūkst. saulės modulių. Kitus rangos darbus atliko bendrovei „I+D Energias“ Lietuvoje atstovaujanti įmonė „Eternia solar“.

Skaičiuojama, kad 4 MW saulės elektrinių parkas per visą gyvavimo laikotarpį sugeneruos iki 100 GWh elektros energijos ir šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų emisijas sumažins 74 tūkst. tonų.

„Įrengus šią 3 MW saulės elektrinę, iš atsinaujinančių išteklių pagaminta elektra galėtų naudotis 1 500 – 2 000 šeimų. Šiame projekto etape nutolusios saulės elektrinės dalį jau gali įsigyti ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys – įmonės, savivaldybės, darželiai, mokyklos ir visi kiti, kas nori naudotis švaria, pačių pasigaminta jėgainėje elektros energija“, – teigia R. Kalvaitis.

Tikėtina, kad tai nebus paskutinis saulės parko Obeniuose plėtros etapas. Jeigu nutolusių saulės elektrinių poreikis ir toliau augs, šalia Elektrėnų įkurto saulės parko galia gali būti išplėsta iki 6,5 MW.

Ignitis saulės parkų“ platforma kiekvienam šalies gyventojui, nepriklausomai nuo to, ar jis gyvena nuosavame name, ar bute, suteikia galimybę įsigyti dalį saulės elektrinės iš saulės parkų ir kartu tapti nutolusiu gaminančiu vartotoju. Tai yra pirmasis pasaulyje įgyvendintas geografiškai nutolusių saulės elektrinių projektas, veikiantis nacionaliniu mastu.

Ignitis saulės parkų“ platformoje gyventojai gali įsigyti arba išsinuomoti bet kurio vystytojo siūlomą saulės elektrinės dalį. Įsivertinti, kokio tiksliai galingumo reikia, padeda platformos svetainėje įdiegta konkrečiam būstui reikalingos elektros galios bei naudos skaičiuoklė.

Pirmojo etapo statistika rodo, kad „Ignitis saulės parkų“ platforma naudojasi ne tik individualių namų, bet ir daugiabučių gyventojai. Tokių jėgainių įsigijimas yra remiamas valstybės ir pirkėjai gali gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) teikiamą paramą. Šiuo metu yra paskelbtas naujas kvietimas paramai gauti, todėl svarstantys apie galimybę dar šį rudenį pradėti naudotis saulės energija, turėtų suskubti iki spalio 21 d. pateikti prašymą gauti paramą jėgainės įsirengimui.

Gauta parama sutaupys net po 323 eurus už kiekvieną iš saulės parkų įsigyjamos galios kilovatą. Paraiškos pateikimo procesas itin paprastas, neįpareigojantis ir aiškus: tereikia užsukti į apvis.apva.lt ir pateikti paraišką gauti paramą jėgainės įsigijimui iš saulės parkų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: kaip Maršalo planas gali pakeisti Ukrainą ir visą regioną?