Lietuvos oro uostai prisijungė prie tarptautinės COVID-19 saugos priemonių chartijos

Lietuvos oro uostai oficialiai prisijungė prie Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) inicijuotos chartijos ir įsipareigojo užtikrinti aukščiausius epidemiologinius saugos standartus bei keistis informacija su kitais chartijos nariais, siekiant pažaboti pandemijos keliamus iššūkius aviacijos sektoriui. Šiuo metu chartijos nariais jau yra tapę daugiau kaip 40 Europos oro uostų ir oro uostų operatorių.

Lietuvos oro uostai COVID-19 chartiją pasirašė norėdami padėti užkirsti kelią viruso plitimui<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos oro uostai COVID-19 chartiją pasirašė norėdami padėti užkirsti kelią viruso plitimui<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 20, 2020, 10:12 AM

Chartijos dokumente pateikiamos moksliškai pagrįstos EASA bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) oro uostams bei oro linijoms parengtos gairės dėl COVID-19 rizikos mažinimo priemonių įvedimo. Chartijos nariai kas savaitę keisis informacija, EASA nuolat vertins oro uostų įdiegtų priemonių veiksmingumą bei padės greičiau spręsti iššūkius oro uostų viduje šiuo pandemijos metu.

Lietuvos oro uostai, kaip ir kiti EASA iniciatyvai palaikymą išreiškę nariai, COVID-19 chartiją pasirašė norėdami padėti užkirsti kelią viruso plitimui bei parodyti, jog pandemijos akivaizdoje visi trys šalies oro vartai yra pasirengę dirbti pagal aukščiausius aviacijos epidemiologinio saugumo standartus bei nuolat bendradarbiauti su suinteresuotomis šalimis, kad sumažintų ligos plitimo rizikas.

Pasak Lietuvos oro uostų vadovo Mariaus Gelžinio, plataus spektro saugumo priemonės šalies oro uostuose pradėtos taikyti dar pavasarį, pačioje pandemijos pradžioje, o šis prisijungimas prie EASA iniciatyvos yra veiksmų formalizavimas ir siekis solidarizuotis su likusia Europos dalimi.

„Saugumas ir sauga yra prioritetai tiek aviacijoje, tiek keleiviams oro uostų terminaluose, todėl nuolat ieškome būdų, kaip užtikrinti maksimaliai tinkamas sąlygas. Tikime, kad reikalavimų standartizavimas ir suvienodinimas tarp šalių pandemijos akivaizdoje yra būtinas. Juk reguliariai besikeičiančios keliavimo taisyklės šiuo metu yra esminis trikdis visiems keliaujantiesiems“, – įsitikinęs M. Gelžinis.

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2019 m. jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.