Konkurencijos taryba vienam iš operatorių leido įsigyti „Mezon“

Konkurencijos taryba „Bitei Lietuva“ leido įsigyti „Mezon“, valdomą bendrovės Lietuvos radijo ir televizijos centras („Telecentras“). Dar šių metų gegužę „Telecentras“ su „Bite“ pasirašė sutartį, pagal kurią bendrovė perka interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.

Pasak P.Kuisio, už parduodamą verslą valstybė gaus maksimaliai aukštą kainą.<br> Lrytas.lt montažas. 
Pasak P.Kuisio, už parduodamą verslą valstybė gaus maksimaliai aukštą kainą.<br> Lrytas.lt montažas. 
Pasak P.Kuisio, už parduodamą verslą valstybė gaus maksimaliai aukštą kainą.<br> Organizatorių nuotr.
Pasak P.Kuisio, už parduodamą verslą valstybė gaus maksimaliai aukštą kainą.<br> Organizatorių nuotr.
„Telecentro“ sukurtas „Mezon“ atitenka bendrovei  „Bitė Lietuva“.<br> A.Srėbalienės nuotr. 
„Telecentro“ sukurtas „Mezon“ atitenka bendrovei  „Bitė Lietuva“.<br> A.Srėbalienės nuotr. 
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Nov 27, 2020, 3:18 PM, atnaujinta Nov 27, 2020, 3:46 PM

„Džiaugiamės Konkurencijos tarybos sprendimu leisti „Bitei“ įsigyti „Mezon“ verslą. Šis įsigijimas leis „Mezon“ klientams ir darbuotojams suteikti dar daugiau vertės.

Sandoris taip pat svarbus ir valstybei, nes leis pasitraukti iš rinkos, kurioje daugybę metų ir taip sėkmingai konkuruoja privatūs dalyviai. Be to, už parduodamą verslą valstybė gaus maksimaliai aukštą kainą“, – sako Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Telecentras“ keičia veiklos strateginę kryptį – persiorientuoja į valstybei svarbius telekomunikacijų ir IT projektus, todėl „Mezon“ verslo pardavimas yra natūrali šio pokyčio pasekmė, panaikinanti prieštaravimus tarp rinkos dalyvių“, – teigia „Telecentro“ valdybos pirmininkas Vidas Danielius.

Bitė Lietuva“ įsigijimo pasiūlymas pasirinktas, nes už pirkinį bendrovė pasiūlė didžiausią kainą ir geriausiai atitiko pirkėjui keltus reikalavimus. „Mezon“ pardavimo sandorį tikimasi užbaigti šių metų gruodžio pabaigoje.

Bitė Lietuva“ įsigyjamą verslą perkels į specialiai sukurtą įmonę UAB „Mezon“. Perkeliami „Telecentro“ darbuotojai pajus išskirtinę „Bitės“ kultūrą, kur visapusis dėmesys žmonėms yra svarbi bendrovės vertybių dalis.

Taip pat išloš ir „Mezon“ klientai, sulauksiantys daugiau investicijų, platesnio paslaugų portfelio bei išskirtinio aptarnavimo.

Pasak Telecentro vadovo Vido Danieliaus, bendrovė parduoda „Mezon“, keisdama strateginę kryptį ir persiorientuodama į telekomunikacijų ir IT projektus.

„Todėl „Mezon“ verslo pardavimas yra natūrali šio pokyčio pasekmė, panaikinanti prieštaravimus tarp rinkos dalyvių“, – pabrėžė V. Danielius.

Mezon“ pardavimui „Bitei“ yra pritarusi Vyriausybinė strateginius sandorius tikrinanti komisija, sandoriui dar turi pritarti RRT.

Sandoryje „Bitės“ finansų patarėjas buvo „Summa Advisers“, teisės ir mokesčių klausimais patarinėjo advokatų kontora „Sorainen“, audito – „KPMG“. „Telecentrą“ sandoryje atstovavo finansų patarėjas „Porta Finance“, teisės klausimais patarė „Cobalt“, audito – „Deloitte Lietuva“.

„Bitės“ konkurentė „Telia Lietuva“ priešinosi šiam sandoriui, nes, anot jos, „Bitė“ tokiu būdu be konkurso įgyja Telecentro dažnius. Nepaisant to, „Telia“ valstybės pasitraukimą iš telekomunikacijų rinkos vadino logišku žingsniu.

Tuo metu „Bitės“ vadovas P. Kuisys anksčiau BNS pabrėžė, kad bendrovė „Mezon“ traktuoja kaip fiksuoto interneto rinkos žaidėją.

Pasak BNS, mobiliojo 4G ryšio interneto „Mezon“ paslaugą Telecentras teikia nuo 2009-ųjų, tačiau niekada šio verslo neatskyrė nuo pagrindinės veiklos.

Registrų centrui pateiktos ataskaitos rodo, kad Telecentras pernai daugiau nei pusę pajamų (11,3 mln. eurų) gavo iš „Mezon“, tačiau šio verslo neatskyrus nuo pagrindinės veiklos, ataskaitose nėra nurodoma, ar „Mezon“ veikla yra pelninga.

Pernai Telecentras uždirbo 659 tūkst. eurų grynojo pelno ir gavo 20,719 mln. eurų pajamų.

Apie daugiau nei 20 mln. eurų vertės sandorį pranešta gegužės mėnesį.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.