Lengvatinis PVM maitinimui, sportui, kinui, kultūrai galiotų tik ribotą laiką 

2021 m. kovo 30 d. 15:10
Svarstoma nauja lengvata – 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiam verslui – maitinimo, sporto, kino, kultūros sektoriams – galiotų pusantrų metų ir reikštų paramą verslui, o ne vartotojams, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Daugiau nuotraukų (3)
„Tos iniciatyvos terminuotos, siūloma, kad jos galėtų būtų pusantrų metų – nuo šių metų liepos iki 2022 metų pabaigos“, – antradienį Seime pranešė ministrė.
„Netikėtina, kad sumažės kainos vartotojams, bet kaip parama labiausiai nukentėjusiam sektoriui atsigauti ir grįžti į tvarų kelią“, – pridūrė ji.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį svarstys siūlymą įvesti 9 proc. PVM maitinimo, sporto, kino, kultūros įstaigoms bei atlikėjams.
Komiteto vadovo Mykolo Majausko teigimu, dėl PVM lengvatos vien maitinimo įmonėms biudžetas netektų apie 75 mln. eurų, o sporto ir kultūros sektoriui – dar 25,7 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.