Savaitgalį Palanga braškės per siūles – vietiniams pataria iš anksto nusipirkti maisto

Vyriausybei atlaisvinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, panašu į tai, jog šį savaitgalį Palanga braškės per siūles: po karantino atsidariusiuose kurorto viešbučiuose jau trečiadienį, balandžio 7-ąją, laisvų kambarių skaičius sparčiai artėjo prie nulio, o užimtumas jau nuo penktadienio gali siekti arti 100 proc. „Kaip matome, šį savaitgalį Palangoje bus didžiulis svečių antplūdis“, – trečiadienio antroje dienos pusėje „Vakarinei Palangai“ sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Š.Vaitkus.<br>V.Skaraičio nuotr.
Š.Vaitkus.<br>V.Skaraičio nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Eglė Jūraitė, www.vakarinepalanga.lt

Apr 8, 2021, 4:53 PM

Svarbu ne kiek, o kaip

Trečiadienio duomenimis, užimtumas Palangos viešbučiuose šiam savaitgaliui siekė 70 proc., o jau ketvirtadienį ar penktadienį laisvų vietų gali visai nebelikti. „Rezervacijos aktyviai vyksta ir privačiame sektoriuje. Jau trečiadienį Vytauto gatvėje sunku buvo rasti vietų pastatyti automobilį, o savaitgalį, akivaizdu, Palanga bus perpildyta“, – „Vakarinei Palangai“ teigė didžiausio šalies kurorto meras.

Anot jo, judėjimo tarp savivaldybių ribojimų panaikinimas daro savo: žmonės plūsta į pajūrį, važiuoja ir aplinkinių vietovių žmonės iš Kretingos, Klaipėdos bei rajonų, ir tie, kurie turi Palangoje antruosius būstus, o ir norintys pagaliau nevaržomai išsinuomoti privatų būstą ar apsistoti viešbučiuose.

„Matome, kad epidemiologinė situacija šalyje prastėja. Tačiau to, kad žmonės masiškai važiuoja į Palangą ir savaitgalį mes laukiame didžiulio antplūdžio, nereikia bijoti. Juk esmė ne tame, kiek žmonių suvažiuos į kurortą, o tai, kaip jie elgsis. Palangos pajūris yra didelis, vietos parkuose ar priekopės pėsčiųjų bei dviračių takuose yra pakankamai daug. Juk nieko nenutiks, jei žmonės laikydamiesi saugaus atstumo vaikščios prie jūros ar parke. Svarbu, kad žmonės nesibūriuotų, nebūtų kokių nors jaunimo vakarėlių“, – kalbėjo meras.

Dėl saugumo atvyksta ir Generalinis komisaras

Šio penktadienio rytą į Palangą tartis dėl situacijos kurorte šį savaitgalį ir kaip užtikrinti jame viešąją tvarką bei epidemiologinį saugumą atvyksta Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Su juo susitiks ir kurorto meras, ir vietos policijos komisariato vadovai.

„Generalinis komisaras telefonu informavo, jog šį savaitgalį policija Palangoje dirbs vasaros režimu. Ypač didelis dėmesys bus kreipiamas į saugaus atstumo tarp žmonių laikymąsi viešose erdvėse, prie jūros, o taip pat, kad išsinuomotuose būstuose nesirinktų skirtingų namų ūkių nariai, nevyktų vakarėliai, ypač tai pasakytina apie jaunimą“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Š.Vaitkus.

Jis teigė, jog visų saugumo reikalavimų turi paisyti ne tik viešbučiai, bet ir privatūs būstų nuomotojai. „Jie taip pat turi žiūrėti, kam išnuomoja savo būstus ir ar juose nevyksta susibūrimai ar vakarėliai. Gavusi bet kokį pranešimą apie kelių namų ūkių susibūrimus policija nedelsiant reaguos į tai ir vyks patikrinti“, – komentavo Palangos vadovas.

Veiks penkiolika viešbučių

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė trečiadienį po 17 val. „Vakarinei Palangai“ patvirtino, jo kurorto viešbučių užimtumas gerokai jau perkopė 70 proc., o kai kur ir 80 proc.

„Labai daug žmonių kambarius rezervuoja jau nuo ketvirtadienio, o pagrindinė atvykimo diena bus, žinoma, penktadienis. Dabar moksleiviams yra pavasario atostogos, mes manome, jog toks antplūdis sietinas ir su tuo, kad tėveliai nori prie jūros atvykti su savo vaikais. Stebime, jog labai daug rezervuojama kambarių, nurodant, jog atvyks trys ar daugiau asmenų“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo I.Valaitienė.

Šį savaitgalį Palangoje svečius priims penkiolika viešbučių, kurie yra minėtos asociacijos nariai. Iš viso Asociacija vienija 28 Palangos apgyvendinimo objektus. Jau dabar veikia ir svečius priima „Pušų paunksnė“, taip pat „Grand Baltic Dunes“, „Amberton Green Apartaments Palanga“, „Alka“, „Prie parko“, „Smilčių vilos“, „Vila Ramybė“, „Gradiali Wellnes and SPA“, „Best Baltic Hotel“, „Atostogų parkas“ ir kiti. Jau rezervacijas priima ir šį savaitgalį atsidarysiantys „Žuvėdra“, „Vila Komoda“, „Gabija“. Nuo kito savaitgalio dirbančių Palangos viešbučių sąrašą papildys „Kerpė“, „Senoji Hansa“ ir „Vėtra“.

Kol kas dar nežada atnaujinti savo veiklos prestižiniai kurorto penkių žvaigždučių viešbučiai „Palanga Life Balance SPA Hotel“ bei „Vanagupė SPA Resort“. Jei bandytumėte čia rezervuoti numerius, pavyzdžiui, per „Booking“ sistemą, jums išmes lentelę, jog laisvų vietų šiam savaitgaliui čia nėra.

„Šie viešbučiai turi didelį skaičių personalo, įprastai čia veikia restoranai ir dideli SPA centrai. Viešbučių savininkai paskaičiavo, jog dabar neapsimoka atšaukti iš prastovų savo darbuotojus, o ir restoranai bei SPA centrai negali veikti, tad klientams bus neįmanoma suteikti pilnaverčių, penkias žvaigždutes atitinkančių paslaugų“, – komentavo I.Valaitienė.

Rekomenduoja vengti prekybos centrų

Kartu su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadove I.Valaitiene paskaičiavome, jog šį savaitgalį kurorto viešbučiuose svečiai bus apgyvendinti iš viso maždaug 1020 numerių. Jei skaičiuotume, kad juose vienai parai apsistos po du asmenis, atvykusiųjų skaičius siektų per du tūkstančius. Tačiau, anot pašnekovės, didžiąją daugumą numerių užims po tris svečius, tad šį savaitgalį vien Palangos viešbučiuose apsistos arti 3 tūkst. žmonių.

„Nepamiškime dar, kad labai daug butų bus išnuomota privačiame sektoriuje“, – priminė I.Valaitienė. Prie to „labai daug“ reiktų pridėti tiek pat ir tų kurorto svečių, kurie čia turi įsigiję nekilnojamojo turto, o tokių yra, ko gero, ne ką mažiau nei pačių palangiškių.

I.Valaitienė „Vakarinei Palangai“ sakė, kad viešbučiai itin preciziškai laikysis visų saugumo reikalavimų: personalas dėvės kaukes, svečiams bus primenama taip pat viešose viešbučio erdvėse nepamiršti užsidėti kaukių, laikytis ne mažesnio nei dviejų metrų atstumo, visur prie įėjimo yra patalpintos talpos su dezinfekciniu skysčiumi. „Svečių taip pat prašysime, jog išeidami pasivaikščioti jie paliktų pravirus langus – kad, kol jų nebus, kambariai prasivėdintų“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė.

Anot jos, visi darbuotojai, grįžtantys į darbus po prastovų, prieš pradėdami dirbti atlieka privalomą testavimą dėl koronaviruso.

„Šį savaitgalį antplūdis Palangoje bus išties didelis, o tai reiškia, jog perpildyti bus ne tik viešbučiai, bet ir prekybos centrai. Aš labai rekomenduoju visiems palangiškiams nelaukti savaitgalio ir maistu apsirūpinti iš anksto, jau ketvirtadienį. Saugokite save ir artimuosius, venkite savaitgalį prekybos centrų, nes ten bus minios pirkėjų, nereikia rizikuoti savo sveikata. Taip pat laikykitės visų reikiamų atsargumo priemonių, kai bendrausite su savo būstų nuomotojais“, – palangiškiams rekomendavo kurorto vadovas Š.Vaitkus.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.