Paaiškėjo, kas iš Seimo narių pernai buvo sukaupęs didžiausią turtą

Iš Seimo narių 2020 m. turtingiausias buvo Antanas Guoga, rodo trečiadienį Valstybinės mokesčių inspekcijos paskelbtos turto deklaracijos. Jo turtas 2020 m. siekė 17,245 mln. eurų.

Turtingiausias Antanas Guoga.<br>Lrytas.lt koliažas.
Turtingiausias Antanas Guoga.<br>Lrytas.lt koliažas.
A.Guoga.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
A.Guoga.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
V.Valkiūnas.<br>T.Bauro nuotr.
V.Valkiūnas.<br>T.Bauro nuotr.
A.Lydeka.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
A.Lydeka.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
K.Starkevičius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
K.Starkevičius.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
V.Ąžuolas.<br>T.Bauro nuotr.
V.Ąžuolas.<br>T.Bauro nuotr.
K.Mažeika.<br>V.Skaraičio nuotr.
K.Mažeika.<br>V.Skaraičio nuotr.
J.Pinskus.<br>T.Bauro nuotr.
J.Pinskus.<br>T.Bauro nuotr.
R.Žemaitaitis.<br>T.Bauro nuotr.
R.Žemaitaitis.<br>T.Bauro nuotr.
J.Baublys.<br>T.Bauro nuotr.
J.Baublys.<br>T.Bauro nuotr.
V.Kanopa.
V.Kanopa.
G.Landsbergis ir A.Landsbergienė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
G.Landsbergis ir A.Landsbergienė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
V.Uspaskichas.<br>M.Patašiaus nuotr.
V.Uspaskichas.<br>M.Patašiaus nuotr.
A.Sysas.<br>T.Bauro nuotr.
A.Sysas.<br>T.Bauro nuotr.
V.Matijošaitis.<br>T.Bauro nuotr.
V.Matijošaitis.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Lrytas.lt

Jul 14, 2021, 2:44 PM, atnaujinta Jul 14, 2021, 4:01 PM

Lrytas.lt primena, kad A.Guoga Seimo nariu tapo 2020 m., tačiau mandato atsisakė ir nuo 2021 m. vasario 20 d. paliko Seimą.

Likęs turtingiausiųjų Seimo narių dešimtukas rikiuojasi taip:

Valdemaras Valkiūnas, 4,893 mln. eurų;

Arminas Lydeka, 1,050 mln. eurų;

Kazys Starkevičius, 948,91 tūkst. eurų;

Valius Ąžuolas, 738,62 tūkst. eurų;

Kęstutis Mažeika, 669,8 tūkst. eurų;

Jonas Pinskus, 627,55 tūkst. eurų;

Remigijus Žemaitaitis, 613,77 tūkst. eurų;

Juozas Baublys, 561,34 tūkst. eurų;

Vidmantas Kanopa, 506,85 tūkst. eurų.

Visą VMI pateikiamą sąrašą galite rasti čia.

Turtingiausia Seimo nario šeima

BNS skelbia ir turtingiausias Seimo narių šeimas – suskaičiuotas bendras Seimo nario ir jo antros pusės turtas.

Šiame sąraše pirmasis valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, su sutuoktine Austėja deklaravęs 16,7 mln. eurų turtą.

Pats G. Landsbergis turto deklaravo už 395,1 tūkst. eurų, o jo žmona – už 16,3 mln. eurų.

Landsbergių šeimos turtas per metus išaugo apie 2,2 mln. eurų, rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) trečiadienį paskelbti duomenys.

Antroje vietoje liko į Seimą pernai grįžęs Valdemaras Valkiūnas. Jis deklaravo turintis turto už 4,893 mln. eurų. Nors VMI nurodo, kad 2019 metais politikas turto išvis neturėjęs, V. Valkiūnas BNS sakė, kad jau maždaug 15 metų teikiantis turto ir pajamų deklaracijas.

„Tas pats turtas, sumos panašios jau 15 metų“, – tvirtino jis.

Parlamentaras nurodo turintis žemės sklypų, kurių vertė viršija 1,6 mln. eurų, kito nekilnojamo turto už 1,137 mln. eurų ir akcijų už 1,053 mln. eurų.

Tarp Seimo milijonierių yra ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Arminas Lydeka, su sutuoktine Olga Brigita deklaravęs turto už 1,888 mln. eurų. Didžiąją dalį A. Lydekos turto – daugiau nei 900 tūkst. eurų – sudaro butai daugiabučiuose namuose.

Ketvirtoje vietoje liko konservatorius, energetikos ministras Dainius Kreivys. Jis su žmona deklaravo turto už 1,474 mln. eurų. Politikas turi 547,7 tūkst. eurų vertės butą ir akcijų už 205,5 tūkst. eurų – jų vertė per metus padidėjo 89,7 tūkst. eurų. D. Kreivio sutuoktinė deklaravo turto už 616,7 tūkst. eurų, bendras šeimos įsiskolinimas siekia 572,8 tūkst. eurų. Turto vertė per metus išaugo kiek daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Penktas liko „valstietis“ Valius Ąžuolas, jo šeimos turto vertė siekia 1,397 mln. Daugiau nei pusę jo asmeninio turto (462,4 tūkst. eurų) sudaro sklypai. Per metus šeimos turto vertė sumenko apie 55 tūkst. eurų.

Didžiausios Seimo frakcijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – frakcijos seniūnės Radvilė Morkūnaitės-Mikulėnienės šeima deklaravo turto už 352,6 tūkst. eurų.

Kitų valdančiųjų partijų – Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos – seniūnai Eugenijus Gentvilas bei Ieva Pakarklytė nurodė turto už atitinkamai 348,4 tūkst. ir 281,2 tūkst. eurų, įskaitant sutuoktinių turtą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, parlamente turinčios daugiausiai atstovų tarp opozicinių partijų, seniūnė Aušrinė Norkienė deklaravo turto už 190,7 tūkst. eurų, Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno Algirdo Syso turto vertė – 337,2 tūkst. eurų.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas turto deklaravo už 149,2 tūkst. eurų, Lietuvos regionų frakcijos seniūnas Jonas Pinskus su sutuoktine Širvintų mere Živile Pinskuviene deklaravo turto už 1,065 mln. eurų, Mišrios Seimo narių grupės seniūnas, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius – 224,15 tūkst. eurų.

Turtingiausių Lietuvos politikų sąrašas

Tarp didžiausią turtą pernai deklaravusių Lietuvos politikų ir tarnautojų – Klaipėdos miesto tarybos narys Vidmantas Dambrauskas, Antanas Guoga, pernai ėjęs Seimo nario pareigas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Turtingiausiųjų dešimtukas:

1. Vidmantas Dambrauskas, vadovaujantis Birių krovinių terminalui. Jo turto vertė – 18,8 mln. eurų. 10 mln. eurų iš jų sudaro akcijos.

2. Antanas Guoga, šiemet atsisakęs Seimo nario ir grįžęs į verslą. Jo turtas pernai buvo vertas 17,2 mln. eurų, 14,8 mln. iš jų – akcijos.

3. Verslininkė Austėja Landsbergienė, į šį sąrašą patenkanti kaip užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė. Jos turtas siekia 16,3 mln. eurų turto, 13,1 mln. iš jų – akcijos.

4. Viktoras Uspaskichas, Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras, deklaravęs 6,7 mln. eurų vertės turto. 3,3 mln. eurų iš jų yra nebaigti statiniai užsienyje.

5. Klaipėdos miesto tarybos narys Arūnas Tuma, valdantis „Kamineros“ grupei, deklaravęs 6,2 mln. eurų.

6. Valstybės kontrolės tarnautojos Sigitos Rojutės-Balčiūnienės sutuoktinis Gintaras Balčiūnas, deklaravęs 6,1 mln. eurų.

7. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys, verslininkas Aidas Kaveckis, deklaravęs 5 mln. eurų vertės turto.

8. Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, deklaravęs 4,9 mln. eurų vertės turtą.

9. Radviliškio rajono tarybos narys, verslininkas Vytautas Krikščiūnas, deklaravęs 4 mln. eurų turto.

10. 4 mln. eurų deklaravęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Šiais metais turto deklaracijas dėl užimamų pareigų turėjo pateikti daugiau kaip 102 tūkst. gyventojų, iš kurių apie 101 tūkst. savo pareigą atliko laiku“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, pridurdamas, jog nedeklaravusių turto dar yra apie 1,1 tūkst. gyventojų, kurie jau sulaukė VMI priminimų ir turėtų tai padaryti nedelsdami.

Pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą 2020 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo seimo paskirti institucijų ir įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių, jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai.

Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti įstatyme išvardinti asmenys ir jų šeimos nariai.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.