Klinikos skelbimas internete privertė pasijausti nemaloniai – žemino vieną žmonių grupę

„Specialiai jaunam ir skubančiam – jūsų laukia kabinetas, kuriame visas nemokamas paslaugas gausite greičiau, nesėdėdami bendroje eilėje su sunkiais, pagyvenusiais ligoniais.“ Tokį skelbimą internetinėje svetainėje paviešino įmonė „Jūsų šeimos klinika“.

Jaunimo auditorijai skirtame skelbime buvo diskriminuojami senjorai.<br>T.Bauro asociatyvi nuotr.
Jaunimo auditorijai skirtame skelbime buvo diskriminuojami senjorai.<br>T.Bauro asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 1, 2021, 10:08 AM

Tai užkliuvo vienai klienčių, kuri kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą – įmonė sulaukė jos įspėjimo dėl vyresnio amžiaus asmenų diskriminacijos.

Klinikos atstovai tikino, kad įmonė paslaugų neskirsto pagal amžių. Šis įrašas, jų teigimu, informavo apie anksčiau Kauno technologijos universiteto (KTU) studentams teiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Studentų sveikata tikrinta universiteto patalpose. Įrašas, „Jūsų šeimos klinika“ atstovų teigimu, buvo pašalintas.

Lygių teisių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad, nors buvo teigta, kad toks paslaugų aprašymas nebeprieinamas, tyrimo metu ši informacija vis dar buvo skelbiama klinikos interneto svetainėje. Įraše nebuvo užsiminta, kad šios paslaugos yra specializuotos ir skirtos KTU studentams (jos jau nebebuvo teikiamos gerokai prieš pareiškėjui pateikiant skundą).

Išanalizavusi informacijos apie sveikatos priežiūros paslaugas turinį, lygių galimybių kontrolierė konstatavo, kad tokia formuluotė skaitytojams suponuoja, jog jaunimui teikiamos privilegijos. Žodžiais „sunkūs, pagyvenę ligoniai“ formuojamas neigiamas požiūris į vyresnio amžiaus pacientus, jie priešinami jauniems ir užimtiems jaunuoliams.

Be to, sudaromas įspūdis, kad vyresni pacientai yra tokie, kurių vertėtų vengti – tam, kad jaunimas neturėtų kontakto, jiems siūlomos atskiros paslaugos.

„Jūsų šeimos klinika“ atstovai galiausiai pašalino minėtą įrašą svetainėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.