Prasidėjusios statybos įsiūbavo miestiečių fantaziją – tik vizualizacijose įžiūrėjo, ko laukti

Kėdainių miesto Rasos gatvėje pradėtas statyti naujas prekybos centras. Planuojama, kad pirkėjai jame galės lankytis jau šiais metais. Taip pat numatoma sutvarkyti ir didelę iki šiol statybinėms medžiagoms sandėliuoti naudotą teritoriją.

Kėdainių miesto Rasos gatvėje pradėtas statyti naujas prekybos centras.<br>D.Kuprijanovo nuotr.
Kėdainių miesto Rasos gatvėje pradėtas statyti naujas prekybos centras.<br>D.Kuprijanovo nuotr.
Kėdainių miesto Rasos gatvėje pradėtas statyti naujas prekybos centras.<br>D.Kuprijanovo nuotr.
Kėdainių miesto Rasos gatvėje pradėtas statyti naujas prekybos centras.<br>D.Kuprijanovo nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Dmitrijus Kuprijanovas, www.rinkosaikste.lt

Jan 5, 2022, 3:16 PM

Akylesni kraštiečiai pastebėjo, kad į kadaise buvusio „Rasos“ prekybos centro teritoriją neseniai suvažiavo darbininkai bei statybų technika.

Buvo pastatyta teritoriją juosianti metalinė tvora, atvežtas biotualetas, nameliai darbininkams. Prasidėjusios statybos kaip reikiant išsiūbavo ir kėdainiečių fantaziją, žmonės spėliojo ir klausinėjo, kas čia bus statoma.

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Rasos gatvėje esančio sklypo, kur šiuo metu vyksta teritorijos tvarkymo darbai, bendrovės „Baltisches Haus“ atstovais.

„Šiuo metu jūsų minėtoje vietoje vyksta teritorijos tvarkymo ir sklypo paruošimo darbai, todėl tiksliai darbų užbaigimo datos įvardinti dar negalime. Preliminariai – šių metų pabaigoje.

Čia numatomas A++ energinio naudingumo 1 700 kv. m ploto prekybinės paskirties pastatas su 72 vietų automobilių aikštele bei dviem elektromobilių įkrovimo vietomis.

Koks konkrečiai tai bus prekybos centras, mums neleidžia įvardinti su nuomininku pasirašyta sutartis“, – komentavo bendrovės „Baltisches Haus“ atstovė Raimonda Mailaitė.

Apie rengiamą projektą kiek anksčiau buvo paskelbta Kėdainių rajono savivaldybės svetainėje. Ten buvo pateikti projektiniai pasiūlymai. Pateiktose vizualizacijose galima pamatyti, kad čia planuojama statyti prekybos centrą „Iki“.

Viešai pateikiamoje informacijoje matyti, kad žemės sklypo plotas siekia 10 800 kv. metrų. Prekybos ir paslaugų pastatas užims apie 1 700 kv. metrų ir bus vieno aukšto.

Teritorijoje suprojektuota 72 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Įvažiuoti į ją bus galima iš Rasos gatvės ir Mindaugo gatvės tęsinio.

Prekybos centre numatoma įrengti prekybos salę su komerciniais plotais, pagalbines ir sandėliavimo patalpas.

Projektuojamame pastate numatomos komercinės nuomojamos patalpos, kuriose įsikurs gėlių salonas, kavinė ir nedidelė krautuvėlė.

Žemės sklypas bus užsėtas veja, įrengti pėsčiųjų takai su apšvietimu, suoliukais, rampos triukšmą slopinanti sienelė apželdinta vijokliniais augalais. Pastatą iš trijų pusių planuojama apsodinti medžiais.

Ilgą laiką Rasos gatvėje veikė prekybos centras, kurį vyresni kėdainiečiai prisimena su nostalgija. 2015-ųjų pavasarį didžiulė parduotuvė buvo sulyginta su žeme. Pastato konstrukcijos išvežtos, žemė išlyginta ir užsėta pieva. Ją tuomet išgriovė jos savininkas – bendrovė „Baltisches Haus“. Šią bendrovę įsteigė broliai George'as, Oliveris ir Nicolas'as Ortizai, veiklą pradėję 1995 metais.

Bendrovė, įkurta prekybos tinklo „Iki“ plėtrai, šiandien yra savarankiška nekilnojamojo turto projektų vystytoja ir valdytoja.

Jau tada kėdainiečiai ėmė spėlioti, kad teritorijoje bus statomas „Iki“ prekybos centras, tačiau bendrovės atstovai šios informacijos nepatvirtino, o aikštė iki šiol stovėjo tuščia, daugiabučių namų kiemų renovacijos metu aikštelėje buvo naudojama statybinėms medžiagoms sandėliuoti.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.