Į ES sankcionuotų asmenų sąrašą įtrauktas ir netiesioginis „Lifosos“ savininkas

2022 m. kovo 9 d. 21:18
Dėl karo Ukrainoje Europos Sąjungai (ES) į sankcijų sąrašą įtraukus 14 su Kremliumi susijusių oligarchų, tarp jų atsidūrė ir netiesioginis „Lifosos“ savininkas Andrejus Melničenka.
Daugiau nuotraukų (1)
A. Melničenkai priklauso Rusijos koncernas „Eurochem“, kuris nuo 2014 metų valdo Kėdainių trąšų gamintojo „Lifosa“ akcijas.
Pirmasis apie tai pranešė nacionalinis transliuotojas LRT.
Bendrovės „Lifosa“ atstovas Nauris Vilkevičius LRT teigė, kad įmonė komentarą pateiks ketvirtadienį.
„Lifosa“ – didžiausias darbdavys Kėdainių rajone. Anot mero Valentino Tamulio, veiklos sustabdymas skaudžiai atsilieptų visam rajonui.
„Aš suprantu puikiai, kokia situacija būtų, jeigu tokia gamykla sustotų ir virš 1000 žmonių turėtų registruotis į Užimtumo tarnybą. Tai atsilieptų ir tų šeimų gyvenimui, ir materialiniam aprūpinimui, tai būtų daug problemų“, – LRT teigė meras.
Rusijai užpuolus Ukrainą, Vakarų šalys įvedė eilę sankcijų, nukreiptų tiek prieš įvairius ekonominius Rusijos sektorius, tiek prieš konkrečius asmenis.
Nors JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė embargą rusiškai naftai ir dujoms, ES tokio žingsnio kol kas žengti nesiryžta dėl dalies Bendrijos narių narių priklausomybės nuo rusiškų energijos išteklių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.