Nuo aukštų kuro kainų gelbsti elektriniai paspirtukai: jiems įsigyti – net iki 600 eurų Vyriausybės parama

Smarkiai šoktelėjusios kuro kainos keliones automobiliu pavertė savotiška prabanga. Daugelis ėmė ieškoti alternatyvaus sprendimo. Vienas populiariausių – elektrinis paspirtukas. Kodėl verta rinktis šią transporto priemonę?

Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 15, 2022, 9:16 AM, atnaujinta Apr 15, 2022, 11:28 AM

Tai – puiki XXI a. miesto transporto priemonė: santykinai pigi ir greita, ekonomiška ir patogi. Ji itin sparčiai populiarėja, ypač šiltuoju metu laiku. Jos patrauklumą didina ir Vyriausybės parama – net iki 300 eurų paspirtuko įsigijimui. Vienas žmogus gali gauti paramos net 600 eurų 2 paspirtukams.

Prekybos centro internete „Varlė.lt“ eksperto Igorio Tkačenko teigimu, elektrinis paspirtukas yra idealus variantas žmonėms, kurie ieško mopedo ir dviračio tarpinio varianto, t.y. lengvos, nebrangios ir manevringos transporto priemonės.

„Elektrinio paspirtuko atveju 1 km kaina siekia maždaug 0.03 eur! Ekonomiškesnio sprendimo motorizuotų transporto priemonių rinkoje paprasčiausiai nėra. Be to, elektriniam paspirtukui, jei jo didžiausias greitis yra 25 km/val., o galia – mažesnė nei 1 kW, nereikia vairuotojo teisių. Tokiems modeliams galioja tokie patys reikalavimai, kaip ir dviračiams.

Galiausiai, elektrinis paspirtukas be problemų pravažiuos ten, kur kitos transporto priemonės dėl savo gabaritų ar kelių eismo taisyklių negali: pėsčiųjų, dviračių takais, šaligatviais, siaurais kiemais ir parkais“, – elektrinio paspirtuko privalumus vardija ekspertas.

Laimei, tai ne pabaiga. Sąlygos elektriniams paspirtukams įsigyti šiuo metu labai palankios. Vyriausybė, skatindama senų, taršių automobilių atsikratymą, kompensuoja mažiau taršių transporto priemonių įsigijimą, kurių tarpe, žinoma, yra ir elektriniai paspirtukai.

Vienam pareiškėjui už išlaidas viešojo transporto bilietams, dviračiams, elektriniams paspirtukams, lengviesiems automobiliams įsigyti ar pasidalijimo paslaugų išlaidoms padengti išmokama iki 1000 eurų kompensacija. Vienam paspirtukui kompenacija siekia iki 300 eurų. Už kompensaciją galima rinktis iki dviejų mažiau taršių transporto priemonių.

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) duomenimis, nuo praėjusiais metais paskelbto kvietimo APVA sulaukė beveik 16 tūkst. gyventojų prašymų kompensuoti įsigytą mažiau taršų transportą, iš jų daugiau kaip 12 tūkst. gyventojų pasirinko el. paspirtukus, dviračius ar viešojo transporto paslaugą.

Kadangi pernai buvo išnaudotos ne visos paramai skirtos lėšos, galimybė teikti paraiškas mažiau taršioms transporto priemonėms įsigyti pratęsiama iki 2022 m. birželio 1 dienos arba iki tol, kol pakaks lėšų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.