Nusivylė „MG grupės“ bylos sprendimu: dauguma sakys, kad verslininkai, politikai gali kyšininkauti ir likti nebaudžiami

Vilniaus apygardos teismui politinės korupcijos byloje išteisinus Dariaus Mockaus valdomą „MG grupę“ (anksčiau – „MG Baltic“), Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas sako, jog ši byla turėjo neigiamą poveikį viso verslo reputacijai.

Pasak S. Besargirsko, „MG grupės“ politinės korupcijos bylos baigtis, kai išteisinti joje figūravę politikos ir verslo atstovai, verslo įvaizdžio visuomenės akyse nepagerins.<br>Lrytas.lt koliažas.
Pasak S. Besargirsko, „MG grupės“ politinės korupcijos bylos baigtis, kai išteisinti joje figūravę politikos ir verslo atstovai, verslo įvaizdžio visuomenės akyse nepagerins.<br>Lrytas.lt koliažas.
Pasak S. Besargirsko, „MG grupės“ politinės korupcijos bylos baigtis, kai išteisinti joje figūravę politikos ir verslo atstovai, verslo įvaizdžio visuomenės akyse nepagerins.<br>D.Umbraso nuotr.
Pasak S. Besargirsko, „MG grupės“ politinės korupcijos bylos baigtis, kai išteisinti joje figūravę politikos ir verslo atstovai, verslo įvaizdžio visuomenės akyse nepagerins.<br>D.Umbraso nuotr.
S.Besagirskas.<br>V.Balkūno nuotr.
S.Besagirskas.<br>V.Balkūno nuotr.
D.Arlauskas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
D.Arlauskas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Apr 19, 2022, 4:29 PM

Tuo metu Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas mano, jog sprendimas parodė teismų nepriklausomumą, be to, jis kelia klausimą, kas atsakys už suterštą išteisintų žmonių garbę ir reputaciją.

„Tikrai yra verslininkų, kurie gyvena iš ne visai teisėtų šaltinių arba neteisėtai naudoja teisėtus šaltinius, tarkime, viešuosius pirkimus, valstybės užsakymus ir taip toliau. Bet koks atvejis, kai taip praturtėjama, aišku, labai neigiamai atsiliepia ir kerta verslo reputacijai“, – BNS sakė S. Besagirskas.

„Nemažai žmonių, jeigu šiandien Lietuvoje paklaustume, apie verslininkus turi pakankamai neigiamą nuomonę“, – pridūrė jis.

Vis dėlto, pasak S. Besargirsko, „MG grupės“ politinės korupcijos bylos baigtis, kai išteisinti joje figūravę politikos ir verslo atstovai, verslo įvaizdžio visuomenės akyse nepagerins.

„Manau, kad didžioji dalis (žmonių – BNS) yra nusivylę šituo sprendimu. Tiesiog jie, ko gero, manys, kad tas sprendimas turėjo būti kitoks, ir nemanau, kad šiuo atveju tai labai pagerins verslo reputaciją – net jeigu iš tiesų ten viskas buvo teisėta ir tie pinigai pas kaltinamąjį atsirado teisėtais būdais ir nebuvo jokios nusikaltimo sudėties“, – svarstė S. Besagirskas.

„Manau, kad didžioji dalis visuomenės mąstys atvirkščiai – jie sakys, kad verslas ir politikai toliau gali kyšininkauti ir likti nebaudžiami“, – pridūrė jis.

Tuo metu Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas mano, kad teismo sprendimas parodė, jog teismai Lietuvoje yra nepriklausomi. Jis taip pat teigia, jog teisėsaugos sistemai Lietuvoje yra suteikti per dideli įgaliojimai ir per mažai atsakomybės.

„Nenustebino (teismo sprendimas – BNS). Iš tiek žinių konteksto, kiek mes turėjome viešojoje erdvėje, manęs nenustebino. Tiesiog trūksta kompetencijos teisėsaugai ir atsakomybės, nes o ką dabar – iš valstybės prašyti, kad būtų kompensuota moralinė žala? Yra tam tikra nuoskauda, kad žmonės prisikentėjo, ar Masiulis, ar Kurlianskis, ar kiti“, – BNS sakė D. Arlauskas.

„Yra gerai, kad pas mus teismai nepriklausomi, šitas sprendimas parodė, kad teismai vadovaujasi savo teismine logika, tai labai gerai, manau, kad tai yra didžiulis mūsų kaip demokratinės valstybės pasiekimas“, – pridūrė jis.

Jis teigė manantis, jog dėl bylos viešojoje erdvėje buvo sukeltas per didelis ažiotažas.

„Mūsų baudžiamajame procese yra labai daug neapibrėžtumų, kurie leidžia teisėsaugai su žmonėmis elgtis ne visiškai civilizuotai. (...) Teisėsauga gali neturėdama pakankamo pagrindo sulaikyti žmones, uždėti antrankius, uždaryti ir manau, kad šita byla irgi labai rezonuoja šia prasme. Buvo daug pompastikos, daug triukšmo viešoje erdvėje, o pasirodė, kad teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį“, – sakė D. Arlauskas.

„Per daug buvo sukeltas rezonansas viešos informacijos skleidimui, bet pasirodo, mūsų teisėsauga nesugeba atskirti, kur yra baudžiamoji veika, o kur ne baudžiamoji. (...) Jei žmonės išteisinti, kažkas turi atsakyti už suterštą garbę, reputaciją, negali taip būti“, – pridūrė jis.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius ir Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis nuo komentarų apie teismo sprendimą susilaikė. „MG grupė“ nėra šių organizacijų narė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.