Planai keičiasi – elektros ir dujų kainų kompensacijų Vyriausybė dar nesvarstys

Vyriausybė trečiadienį dar nepatvirtins valstybės subsidijų dydžių ir minimalių tarifų, žemiau kurių nebus kompensuojamos elektros ir dujų kainos vartotojams, sako energetikos viceministrė. Tai reiškia, kad Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) visuomeninį elektros bei dujų tarifus buitiniams vartotojams paskelbs jau po birželio 1-osios, o jie įsigalios nuo liepos.

Vyriausybė trečiadienį dar nepatvirtins valstybės subsidijų dydžių ir minimalių tarifų, žemiau kurių nebus kompensuojamos elektros ir dujų kainos vartotojams.<br>V.Balkūno nuotr.
Vyriausybė trečiadienį dar nepatvirtins valstybės subsidijų dydžių ir minimalių tarifų, žemiau kurių nebus kompensuojamos elektros ir dujų kainos vartotojams.<br>V.Balkūno nuotr.
Vyriausybė trečiadienį dar nepatvirtins valstybės subsidijų dydžių ir minimalių tarifų, žemiau kurių nebus kompensuojamos elektros ir dujų kainos vartotojams.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vyriausybė trečiadienį dar nepatvirtins valstybės subsidijų dydžių ir minimalių tarifų, žemiau kurių nebus kompensuojamos elektros ir dujų kainos vartotojams.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2022-05-25 08:19, atnaujinta 2022-05-25 08:22

Pasak Ingos Žilienės, Energetikos ministerija dar laukia VERT skaičiavimų.

„Deja, rytoj nebus patvirtintos subsidijos ir tarifai, nes dar VERT nespėjo savo dedamųjų patvirtinti ir suskaičiuoti. Šiandien tik mums jie pateiks galutinius skaičius“, – naujienų agentūrai BNS antradienį sakė I.Žilienė.

Viceministrė anksčiau yra sakiusi, jog šios sumos turėtų būti patvirtintos gegužės 25 dienos Vyriausybės posėdyje.

Dabar I.Žilienė tikisi, jog šiuos rodiklius Vyriausybė turėtų patvirtinti kitą trečiadienį, birželio 1-ąją, po tarpinstitucinio pasitarimo.

VERT atstovė Loreta Kimutytė BNS teigė, jog visuomeninio elektros tiekimo kainą reguliuotojas patvirtins ir paskelbs po to, kai Vyriausybė priims sprendimą dėl elektros ir dujų kainų kompensacijų.

L.Kimutytės teigimu, teisės aktuose įtvirtintai nuostatai, jog VERT visuomeninio tiekimo kainą turi patvirtinti ir paskelbti likus mėnesiui iki įsigaliojimo, šįkart pritaikyta išimtis, tačiau, pasak jos, reguliuotojas ją stengsis patvirtinti „kuo greičiau“.

BNS anksčiau kalbinti nepriklausomų elektros tiekėjų atstovai teigė, jog artėjant antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo pabaigai – jos terminas baigiasi birželio 18 dieną, – vis dar neaiški kompensacijų mokėjimo tvarka bei dydis, taip pat nepatvirtinta visuomeninė elektros kaina, neleidžianti vartotojams tinkamai įvertinti bei palyginti tiekėjų pasiūlymų.

Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys BNS anksčiau teigė, jog rinkos reguliuotojo paskelbta visuomeninė elektros kaina įneštų daugiau aiškumo gyventojams renkantis nepriklausomą tiekėją.

Gegužės 18 dieną jo vis dar nebuvo pasirinkę 371,6 tūkst., arba 50 proc. antrojo etapo vartotojų.

Gegužės 12 dieną Seimas pritarė Gamtinių dujų, Elektros energetikos ir Energetikos įstatymų pataisoms, nustatančioms, kaip gyventojams nuo liepos bus kompensuojamos elektros ir gamtinių dujų kainos. Kompensacijoms buitiniams vartotojams planuojama skirti apie 570 mln. eurų.

I.Žilienė anksčiau teigė, jog didžiausia šių lėšų dalis – apie 370 mln. eurų – bus skirta dengti visuomeninio tiekėjo „Ignitis“ skolai, o likusi dalis – apie 200 mln. eurų – bus padalinta gamtinių dujų ir elektros tiekėjams, iš jų 165 mln. eurų – tik elektros tiekėjams, įskaitant ir nepriklausomus.

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, gegužės 19 dieną nepriklausomų tiekėjų siūlomas standartinis vienos laiko zonos tarifas svyravo nuo 0,31 iki 0,34 euro už kilovatvalandę. Preliminariai numatoma tarifą subsidijuoti taip, kad jis būtų ne didesnis nei 23 centai – 40 proc. didesnis nei dabartinis visuomeninis tarifas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.