Žinomo Panevėžio grožio salono savininkė pričiupta slepiant mokesčius: valstybei turės grąžinti nemenką sumą

Žinomo Panevėžio grožio salono vadovė valstybei turės grąžinti nuslėptus 14,4 tūkst. eurų mokesčių ir dar sumokėti 500 eurų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

Žinomo Panevėžio grožio salono vadovė valstybei turės grąžinti nuslėptus 14,4 tūkst. eurų mokesčių.<br>T.Bauro nuotr.
Žinomo Panevėžio grožio salono vadovė valstybei turės grąžinti nuslėptus 14,4 tūkst. eurų mokesčių.<br>T.Bauro nuotr.
Žinomo Panevėžio grožio salono vadovė valstybei turės grąžinti nuslėptus 14,4 tūkst. eurų mokesčių.<br>V.Skaraičio nuotr.
Žinomo Panevėžio grožio salono vadovė valstybei turės grąžinti nuslėptus 14,4 tūkst. eurų mokesčių.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 9, 2022, 2:22 PM, atnaujinta Jun 9, 2022, 2:23 PM

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, pripažinę savo kaltę dėl finansinio pobūdžio nusikalstamų veikų ir susitaikę su Valstybine mokesčių inspekcija ir sumokėję nuslėptus mokesčius, panevėžiečiai sutuoktiniai nesės į teisiamųjų suolą.

Panevėžio apygardos prokuratūroje priimti nutarimai nutraukti sutuoktinių ikiteisminius tyrimus dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo.

Ikiteisminiai tyrimai dėl galbūt padarytų finansinio pobūdžio nusikalstamų veikų viename žinomame Panevėžio grožio salone buvo pradėti pernai. Tyrimus atliko Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio valdybos tyrėjai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

Per tyrimus buvo patikrinta grožio salono vadovės A. V. bei šiam salonui patalpas subnuomojančiai ir grožio priemonėmis prekiaujančiai uždarajai akcinei bendrovei vadovaujančio jos sutuoktinio Ž. V. finansinė veikla.

FNTT tyrėjai nustatė, kad viešajai įstaigai vadovaujanti A. V. 2020 metais tyčia apgaulingai tvarkė teisės aktais reikalaujamą šios įstaigos buhalterinę apskaitą, nes siekdama išvengti mokėtinų mokesčių sumokėjimo, nefiksavo apskaitoje dalies ūkinių operacijų bei gautų piniginių lėšų.

Dėl to įmonės buhalterijoje minėtu laikotarpiu nebuvo apskaityta dalis iš fizinių asmenų gautų pajamų už vykdytus mokymus ir iš dalies nebuvo galima nustatyti minėtos įstaigos 2020 metų veiklos rezultatų, turto, įsipareigojimų dydžio.

Vykstant tyrimams taip pat nustatyta, kad A. V. ir kitos to paties grožio salono darbuotojos, dirbančios pagal individualios veiklos pažymas, nedeklaravo 83 tūkst. 623 eurų gautų pajamų, todėl 2019–2021 metais buvo nedeklaruota ir nesumokėta 1 tūkst. 626 eurai gyventojų pajamų mokesčio.

Tai padaryti grožio specialistės turės dabar.

V. Ž. vadovaujamos UAB veiklą tikrinę pareigūnai nustatė, kad 2019–2020 metais suteikus grožio specialistėms patalpų subnuomos paslaugas bei pardavus įvairių grožio procedūroms reikalingų medžiagų, įtariamasis neišrašė PVM sąskaitų faktūrų 73 tūkst. 231 eurui, šių grynųjų pinigų nepateikė įtraukti buhalterei į kasos knygą.

Taip apskaitos registruose ir finansinėse ataskaitose pateikus neteisingus duomenis apie bendrovės turtą ir įsipareigojimus, į valstybės biudžetą nesumokėta 12 tūkst. 710 eurų pardavimo PVM ir 1 tūkst. 406 eurų pelno mokesčio.

Kadangi A. V. ir jos sutuoktinis pripažino savo kaltę, gailėjosi ir susitaikė su VMI bei atlygino valstybei padarytą turtinę žalą, ikiteisminiams tyrimams vadovavęs prokuroras A. Amparavičius šią savaitę priėmė nutarimus abu tyrimus nutraukti, o įtariamuosius nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti.

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai, įvertinę prokuroro argumentus, jo nutarimus patvirtino.

Sutuoktiniams skirtos baudžiamojo poveikio priemonės: Ž. V. turės sumokėti 20 MGL (1 tūkst. eurų) dydžio, o A. V. – 10 MGL (500 eurų) dydžio įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, jas įpareigojant sumokėti per 3 mėnesius nuo nutarties įsiteisėjimo dienos.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.