Įmonei neatlaikius išaugusių kainų ir atsisakius maitinti mokinius savivaldybė ėmėsi veiksmų: mokyklų valgyklas nuomos už eurą

Klaipėdos tarybai šią savaitę pritarus, uostamiesčio savivaldybė ugdymo įstaigų valgyklas nuomos už vieną eurą per mėnesį.

Simono Daukanto pagrindinės mokyklos (Naugarduko g.) valgykla - kavinė. Mokinių maitinimas, maistas, moksleiviai, priešpiečiai<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Simono Daukanto pagrindinės mokyklos (Naugarduko g.) valgykla - kavinė. Mokinių maitinimas, maistas, moksleiviai, priešpiečiai<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 17, 2022, 12:20 PM

Anot Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, vieno euro nuomos mokestis galios tiek naujai sudaromoms, tiek iki šio sprendimo sudarytoms sutartimis.

Siekiant sumažinti finansinius kaštus maitinimo organizatoriams, moksleivių atostogų metu bus galima sustabdyti nuomos sutartį, kas leistų maitinimo organizatoriams nemokėti komunalinių mokesčių už patalpas.

Nuomos kaina už valgyklas bendrovėms siekdavo nuo 200 iki 500 eurų per mėnesį, priklausomai nuo jos dydžio ir mokyklos vietos mieste, papildomai – komunalinės paslaugos.

Šį klausimą spręsti imtasi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai gavus Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos raštą, kuriame nurodoma, kad gimnazija susiduria su problema dėl maitinimo organizavimo paslaugos pirkimo.

Anot savivaldybės, birželį pasibaigė gimnazijos sutartis su maitinimo paslaugas teikusia įmone „Eglėja“. Paskelbus konkursą, dalyvavo tik viena įmonė, bet rugpjūčio viduryje ji atsisakė teikti maitinimo paslaugas, BNS informavo savivaldybė.

Dirbti atsisakiusi įmonė nurodė, jog gimnazijos valgykloje nėra įrangos, nes ją turėjo ankstesni maitintojai, taip pat yra tik du nemokamai maitinami mokiniai, brangi patalpų nuoma, brangsta šildymas, elektra ir kitos paslaugos.

Įmonės neteikia siūlymų dėl didelių finansinių kaštų: nuomos mokesčio už patalpas, komunalinių mokesčių ir nepakankamo valgančiųjų skaičius. Su panašia problema, anot savivaldybės, gali susidurti ir kitos savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigos, tad siūlyta visose mokyklose nustatyti simbolinę nuomos kainą.

„Visose kitose mokyklose nuo rugsėjo 1 dienos mokiniai maitinami ir kol kas problemų nėra, tačiau verslininkai prognozuoja, kad sutarčių netęs, konkursuose nedalyvaus dėl didelių energetinių išteklių kainų, didelių reikalavimų mokinių maitinimui, šis verslas nenaudingas“, – praėjusią savaitę BNS informavo savivaldybė.

Tarybos narys, pedagogas Edmundas Kvederis teigė, jog savivaldybės sprendimas yra veikiau „kompresas numirėliui“ ir vargu, ar išspręs kitą problemą.

„Jei nėra nemokamo maitinimo, valstybinio subsidijavimo, tie nuomininkai nelabai išsilaiko. Turi būti scenarijai, ar nebus reikalingas didelis viešasis pirkimas“, – teigė liberalas.

„Sprendimas turi kitą pusę, nes iš tos nuomos mokyklos gaudavo lėšas, iš kurių remontuodavo patalpas. Mokyklos kreipėsi klausdamos, kaip įgyvendinsime sanitarinius reikalavimus, nes lėšų neliks“, – teigė E. Kvederis.

Pasak E. Simokaičio, ši problema turės būti sprendžiama savivaldybės biudžeto lėšomis.

Anot savivaldybės, Klaipėdos mieste yra 33 bendrojo ugdymo mokyklos, iš jų keturios maitinimą organizuoja pačios.

Kitose mokyklose maitinimą organizuoja privatūs maitinimo organizatoriai – iš viso aštuonios įmonės.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: ar G. Landsbergis taps eurokomisaru?