Lietuvos verslininkai vis dar skuba gaudyti darbuotojus iš užsienio: kurių šalių piliečiai atvyksta ir kuo užsiima

4099 – tiek dokumentų, leidžiančių užsieniečiams dirbti mūsų šalyje (leidimų dirbti ir sprendimų dėl darbo atitikties), buvo išduota rugsėjį. Pasibaigus kvotai paslaugų sektoriuje rugpjūčio pabaigoje, darbdaviai suskubo teikti prašymus Užimtumo tarnybai. Per devynis šių metų mėnesius darbdaviai iš viso jų pateikė daugiau kaip 9 tūkst.

Per devynis šių metų mėnesius panaikinti 2244 dokumentai, leidžiantys užsieniečiams dirbti Lietuvoje.<br>T.Bauro nuotr.
Per devynis šių metų mėnesius panaikinti 2244 dokumentai, leidžiantys užsieniečiams dirbti Lietuvoje.<br>T.Bauro nuotr.
Per devynis šių metų mėnesius panaikinti 2244 dokumentai, leidžiantys užsieniečiams dirbti Lietuvoje.<br>D.Umbraso nuotr.
Per devynis šių metų mėnesius panaikinti 2244 dokumentai, leidžiantys užsieniečiams dirbti Lietuvoje.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Užimtumo tarnyba

2022-11-03 12:05

Šiemet daugiausiai leidimų dirbti Lietuvoje ir sprendimų dėl darbo atitikties išduota užsieniečiams: tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams – 41 proc., virėjams – 10 proc., maisto pusgaminių ruošėjams – 3 proc.

Pernai tuo pačiu laikotarpiu 40 proc. visų išduotų dokumentų, suteikiančių teisę dirbti Lietuvoje, buvo išduoti Ukrainos piliečiams. Prasidėjus karui, šios šalies piliečiams išduodamų leidimų ir sprendimų skaičius gerokai sumažėjo.

„Atvykusiems karo pabėgėliams ir negalintiems grįžti į savo šalį Ukrainos piliečiams nereikia gauti leidimo dirbti ar sprendimo dėl darbo atitikties. Anksčiau didžioji dauguma dokumentų, leidžiančių dirbti Lietuvoje, būdavo išduodama vyrams (92 proc.), o populiariausia profesija – tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojas (daugiau kaip 15 tūkst. leidimų dirbti ir sprendimų). Darbdaviai turėjo ieškoti kitų alternatyvų, nes ukrainiečiai vyrai liko kovoti savo gimtojoje šalyje“, – sakė Užimtumo tarnybos Trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo koordinatorė Ernesta Varnaitė

Šiais metais pasikeitė atvykstančiųjų kilmės šalių spektras: leidimai dirbti Lietuvoje ir sprendimai dėl darbo atitikties buvo išduoti 59 valstybių piliečiams (pernai – 57). Didžioji leidimų dirbti ir sprendimų dalis išduota Baltarusijos (40 proc. visų išduotų dokumentų, suteikiančių teisę dirbti Lietuvoje), Ukrainos – 11,6 proc., Kirgizijos – 9 proc., Tadžikistano – 8 proc., Uzbekistano piliečiams – 6 proc.

Mūsų šalyje ketino įsidarbinti 54 Tailando piliečiai, 48 – Nepalo, 30 – Pakistano. Leidimai dirbti ir sprendimai dėl darbo atitikties taip pat išduoti ir Bangladešo, Libano, Meksikos, Maroko, Ganos, Irano, Andoros piliečiams. Rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais šalyje pageidavo įsidarbinti iš Kongo Demokratinės Respublikos, Nigerijos, Afganistano ir Kamerūno atvykę vyrai.

Dėl galimybės įdarbinti trečiųjų šalių piliečius daugiausiai kartų kreipėsi įmonės „Sematix“, „Girmeta“, „Transmėja“, „KLP transport“, „Girtrans“.

Per devynis šių metų mėnesius panaikinti 2244 dokumentai, leidžiantys užsieniečiams dirbti Lietuvoje: 1614 – leidimų dirbti, 133 – leidimai dirbti sezoninį darbą, 490 – sprendimų dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos darbo rinkos poreikiams, 7 – sprendimai dėl užsieniečio aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujančio darbo atitikties darbo rinkos poreikiams. Tuo pačiu laikotarpiu pernai buvo panaikintas 1841 leidimas dirbti ir sprendimas dėl darbo atitikties.

Nuo rugpjūčio 1 d. neteisėtai Lietuvos valstybės sieną kirtusiems užsieniečiams ir daliai prieglobsčio prašytojų buvo suteikta galimybė įsidarbinti, nepaisant turimos darbo patirties ar išsilavinimo. Iki rugsėjo 30 d. nurodytiems užsieniečiams Užimtumo tarnyboje išduota 13 leidimų dirbti pagalbiniais, nekvalifikuotais kelių priežiūros darbininkais, kelininkais, plastikinių gaminių mašinų operatoriais.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.