Pieno gamintojams tiesiama pagalbos ranka: planuojama paskirstyti 8 mln. eurų

Ketvirtadienį Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) su socialiniais partneriais aptarė jų pateiktas pastabas dėl žemės ūkio ministro įsakymo, kuriuo numatoma, kaip pieno gamintojams iš valstybės biudžeto būtų paskirstyti 8 mln. eurų paramos, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Numatoma, kad pieno gamintojams iš valstybės biudžeto būtų paskirstyti 8 mln. eurų paramos.<br>Asociatyvi R.Danisevičiaus nuotr.
Numatoma, kad pieno gamintojams iš valstybės biudžeto būtų paskirstyti 8 mln. eurų paramos.<br>Asociatyvi R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 6, 2023, 5:19 PM

Parama nukreipiama labiausiai pažeidžiamiems ūkininkams, kuriems labiausiai reikia paramos. Projektas skirtas padėti tai didžiajai daliai ūkininkų, kuriems itin reikia šios pagalbos“, – sako žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas.

Paraiškas paramai gauti numatoma rinkti nuo balandžio 24 iki gegužės 12 d. Pavėluotai paraišką bus galima pateikti ne vėliau kaip iki birželio 12 d., tačiau tik dėl išskirtinių aplinkybių, nepriklausančių nuo pareiškėjo valios (force majeure). Paramos lėšas planuojama išmokėti nuo birželio 8 d.

Ministerija pažymi, kad pagalba bus teikiama pieno gamintojams, teiksiantiems paraiškas nacionalinei paramai gauti, ir atitiksiantiems nurodytus reikalavimus:

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre yra užregistruoti kaip valdos valdytojai arba partneriai ne vėliau kaip iki 2023 m. sausio 31 d.;

jeigu vidutinė 2023 m. vasario–kovo mėnesių natūralaus žalio pieno supirkimo kaina bus ne didesnė kaip 35 ct už kilogramą (duomenys apie pieno supirkėjų sumokėtą pieno kainą kiekvienam pieno gamintojui imami iš Pieno apskaitos informacinės sistemos);

kurių vardu Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) 2023 m. kovo 1 d. buvo registruotų pieninių karvių;

kurie ir kurių sutuoktiniai nėra ir nebuvo patvirtinti paramos gavėjai pagal Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ ir Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.

Išmokos dydis bus padidinamas 10 proc. tiems pieno gamintojams, kurie buvo pripažintos kooperatinės bendrovės (kooperatyvo) nariais 2023 m. kovo 1 d.

Pagalbos dydžiai bus nustatomi atskiru Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu iki š. m. gegužės 19 d.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.