Vilniečius už kovo mėnesio šildymą pasiekė mažesnės sąskaitos: tai lėmė dvi priežastys

AB Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) klientus už kovo mėnesio šildymą pasiekė apie 18 proc. mažesnės sąskaitos nei vasarį. Sąskaitų mažėjimą lėmė mažiausia per šį šildymo sezoną šilumos kaina ir 3,5 laipsniais šiltesnis mėnuo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sąskaitų mažėjimą lėmė mažiausia per šį šildymo sezoną šilumos kaina ir 3,5 laipsniais šiltesnis mėnuo.<br>V.Skaraičio nuotr.
Sąskaitų mažėjimą lėmė mažiausia per šį šildymo sezoną šilumos kaina ir 3,5 laipsniais šiltesnis mėnuo.<br>V.Skaraičio nuotr.
Sąskaitų mažėjimą lėmė mažiausia per šį šildymo sezoną šilumos kaina ir 3,5 laipsniais šiltesnis mėnuo.<br>V.Skaraičio nuotr.
Sąskaitų mažėjimą lėmė mažiausia per šį šildymo sezoną šilumos kaina ir 3,5 laipsniais šiltesnis mėnuo.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 11, 2023, 10:42 AM

Už 50 kv. m. buto šildymą klientai kovo mėnesį renovuotame daugiabutyje vidutiniškai mokės 42 eurus, nerenovuotame – 73 eurus, vasarį atitinkamai renovuotame name – 50 eurų, nerenovuotame – 85 eurus.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, kovo mėnesį šilumos kilovatvalandės kaina Vilniuje išliko mažiausia tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir viena mažiausių Lietuvoje – 6,97 ct be PVM. Šiemet kovą šiluma atpigo 30 proc., kai pernai šiluma kainavo 9,98 ct/kWh be PVM.

Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio pabaigos Vilniuje šilumos gamybai kartu su biokuru ir nepriklausomų šilumos gamintojų tiekiama šiluma buvo naudotas mažasieris mazutas. Kovo 31 dieną jį pakeitė atpigusios gamtinės dujos. Šis pokytis balandžio mėnesio šilumos kainą grąžino į vasario lygį – sostinės gyventojams šiluma kainuos 7,56 ct/kWh be PVM, t. y. 22 proc. pigiau nei pernai, kai šilumos kaina siekė 9,69 ct/kWh be PVM, rašoma pranešime.

Daugiabučio renovacija padeda sutaupyti

Vienas iš sąskaitų dydį lemiančių veiksnių – suvartotas šilumos kiekis, kuriam įtaką daro ir pastatų energetinis efektyvumas. Mažesnė šilumos kaina mažina sąskaitas, tačiau daugiabučių gyventojams, kuriuose šilumos nuostoliai į aplinką didesni, tenka mokėti daugiau. Renovuotų, energetiškai efektyvių namų gyventojai už šildymo paslaugas išleidžia net apie 40 proc. mažiau.

„Daugiabučio energetinis efektyvumas gali mažinti ar didinti sąskaitą už šilumą net kelis kartus. Kovo mėnesį renovuotų namų gyventojams 50 kv. m. buto šildymas vidutiniškai kainuos apie 42 eurus, o štai nerenovuotų – jau 73 eurus. Mūsų duomenimis, mažiausias sąskaitas gauna energetiškai efektyviausių namų, pastatytų nuo 2014 m., gyventojai – jie vidutiniškai mokės apie 21 eurą“, – sako L. Jakubauskas.

Pagalba apmokant sąskaitas

Kovo mėnesį kompensacijos pritaikytos daugiau nei 24 tūkst. gyventojų. Šį šildymo sezoną taikomos kur kas palankesnės sąlygos kompensacijoms gauti, todėl Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyrių pasiekė rekordinis skaičius prašymų. Tokia situacija lėmė, kad prašymų nagrinėjimas užtruko, pažymima pranešime.

„Žinome, kad dalis klientų dar laukia sprendimo dėl kompensacijos, todėl norime patikinti, kad gavę informaciją apie klientui paskirtą kompensaciją jos dydį apskaičiuosime pagal tai numatančius teisės aktus už visus priklausančius laikotarpius. Tokiu atveju klientai savo sąskaitose matys permoką, kuria bus dengiami būsimi mokėjimai ar jų dalis“, – sako L. Jakubauskas.

VŠT primena ir apie mokėjimų atidėjimo galimybę, kai su šilumos ir karšto vandens tiekėju pasirašius Susitarimą klientas gali mokėti 50 proc. einamosios sąskaitos, o likusią dalį kaupti ir vėliau sumokėti per 6 mėnesius. Šia galimybe kviečiami pasinaudoti ir kompensacijų laukiantys klientai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.